حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
وزیر علوم گفت: رانتی عمل کردن دانشگاه تهران در پذیرش دانشجویان دکتری هیچگاه اتفاق نمی افتد.

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه تهران در پذیرش دانشجویان دکتری رانتی عمل می کند؟ گفت: رانتی عمل کردن دانشگاه تهران در پذیرش دانشجویان دکتری هیچگاه اتفاق نمی‌افتد.

وی در ادامه گفت: دانشجویان دکتری را سازمان سنجش بر اساس نمرات آزمون معرفی می‌کند و از بین آن‌ها تمام دانشگاه‌های کشور اختیرا دارند بر اساس مصاحبه تعدادی را انتخاب کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: اینکه تعدادی از داوطلبان که در دانشگاه مد نظر خود پذیرش نمی‌شوند شروع به جوسازی علیه برخی دانشگاه‌ها کنند و ادعای اعمال نظر دانشگاه‌ها را مطرح کنند رسم و عادت خوبی نیست.

غلامی در ادامه بیان داشت: دانشگاه‌های کشور مراکز علمی هستند و بعید است یک عضو هیات علمی خارج از شاخص‌های علمی دانشجویی را جذب کند که قرار است ۵ سال با آن‌ها کار کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه گفت: از طرف دیگر حیثیت علمی استاد به کاری که آن دانشجو انجام می‌دهد وابسته است پس حتما تلاش می‌کنند بهترین دانشجو علمی را انتخاب کنند.

غلامی افزود: اینکه برخی جو سازی کنند اصلا کار درستی نیست.

منبع: میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار