حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
تحرکات نظامی آنکارا در شمال عراق علیرغم هشدارهای هر چند وقت یک بار بغداد ادامه دارد و امروز (دوشنبه) وزارت دفاع ترکیه بیانیه‌ای درباره حملات تازه جنگنده‌های این کشور صادر کرده است.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، بنا بر اعلام وزارت دفاع ترکیه جنگنده‌های این کشور در یک حمله هوایی پنج عضو پ‌ک‌ک را در «هاکورک» در شمال عراق «خنثی کردند». 

مقام‌های ترکیه معمولا در بیانیه‌های خود درباره عملیات علیه اعضای سازمان پ‌ک‌ک از واژه «خنثی» استفاده می‌کنند و منظورشان از این واژه، تسلیم، کشته و یا اسیر شدن اعضای پ‌ک‌ک می‌باشد.

عملیات ارتش ترکیه علیه مواضع پ‌ک‌ک دو سالی است که در شرق و جنوب شرق این کشور و نیز از ششم خرداد ماه در شمال عراق تحت عنوان عملیات «چنگال» آغاز شده است.

وزارت دفاع ترکیه اخیرا از آغاز عملیات «چنگال ۳» در شمال عراق به منظور تضمین امنیت مرزها و نابودی تروریست‌ها خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار پ‌ک‌ک است.

 پ‌ک‌ک بیش از ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می‌جنگد. این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی معرفی شده است.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار