حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
شانس ۲ مدال برنز؛ امید به ۳ وزن المپیکی
تیم ملی کشتی فرنگی ایران امروز شانس کسب ۲ مدال برنز دارد و در ۳ وزن المپیکی نیز ۳ شاگرد بنا روی تشک می روند.

 اخبار معاصر: در شرایطی که مسابقات جهانی کشتی فرنگی از روز گذشته با برگزاری رقابت های ۴ وزن غیرالمپیکی در نورسلطان قزاقستان آغاز شد، امروز هم ۳ فرنگی کار دیگر ایرانی در اوزان المپیکی روی تشک می روند.


البته از ۴ وزنی که دیروز برگزار شد، شاگردان بنا شانس کسب ۲ مدال برنز دارند. سعید عبدولی که با شکست در دیدار نیمه نهایی به رده بندی رفته و باید با حریف گرجستانی خود دیدار کند.


میثم دلخانی هم در گروه شانس مجدد قرار دارد و در صورت شکست حریف کره ای، باید در رده بندی با کشتی گیر ارمنستانی مصاف دهد.


در ۳ وزن جدید هم حامد تاب در ۶۷ کیلوگرم، رامین طاهری در ۸۷ کیلوگرم و محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلوگرم روی تشک می روند. اهمیت این ۳ وزن از آنجایی است که هر ۳ المپیکی محسوب می شوند و نفرات اول تا پنجم هر وزن می توانند سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند.


در ادامه نتایج لحظه به لحظه فرنگی کاران ایرانی در روز دوم می آید:


* میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم که دیروز با شکست برابر حریف روسی خود در دور دوم از صعود به مراحل پایانی بازمانده بود، با صعود این حریف به فینال به شانس مجدد رفت. او امروز در گروه شانس مجدد برابر حریف کره ای قرار گرفت و در یک کشتی تماشایی توانست ۵ بر ۳ به برتری دست پیدا کند. دلخانی در حالی که در فاصله یک دقیقه به پایان بازنده بود، حملات جانانه ای کرد و توانست ۲ امتیاز از حریفش بگیرد تا به رده بندی صعود کند. او عصر امروز با کشتی گیر ارمنستانی برای کسب مدال برنز مبارزه می کند.

 


* در وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب در دور اول مقابل اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان المپیک و جهان از کوبا با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد. این جوان خوزستانی حتی ۲ دقیقه هم برابر حریف قدرتمند خود دوام نیاورد و با اجرای فنون مختلف از سوی کشتی گیر کوبایی شکست خورد و حتی درخواست بازبینی بنا هم فایده ای نداشت.

 

* بوررو مولینا، کشتی گیر کوبایی در دور دوم وزن ۶۷ کیلوگرم توانست حریف رومانیایی خود را شکست دهد تا حامد تاب فعلا در جدول بماند و امیدوار به صعود مولینا به فینال باشد تا به شانس مجدد برود.

 

 


*  در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با پیتر اوهلر از آلمان مبارزه کرد.۳ دقیقه اول در حالی به پایان رسید که فرنگی کار ایرانی از داوران یک اخطار گرفت و یک امتیاز را از دست داد. البته کشتی گیر آلمانی در خاک نتوانست کاری از پیش ببرد. در ۳ دقیقه دوم، ساروی نمایش خوبی داشت. بعد از اینکه داوران یک اخطار به پیتر اوهلر و یک امتیاز به ساروی دادند، این فرنگی کار ایرانی توانست ۲ بار حریفش را با زیرکی خاک کند و در نهایت ۵ بر یک برنده این مبارزه شود. وی در دور بعد به مصاف  کریل میلوف دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان می رود.

 

 


* در وزن 87 کیلوگرم که 39 کشتی گیر شرکت کرده اند، رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف زاخاری برگ از سوئد رفت. با اینکه در ابتدای مبارزه به نظر می رسید طاهری به راحتی این حریف را شکست دهد، اما بعد از اخطار به حریف و یک امتیاز برای او، در خاک کاری از پیش نبرد. فرنگی کار ایرانی یک امتیاز دیگر با بیرون رفتن حریف از تشک گرفت، اما در ۳ دقیقه دوم کاری از پیش نبرد. ۲ امتیاز به او توسط داوران، بعد از اعتراض سرمربی سوئد و بازبینی صحنه پاک شد. یک امتیاز در دقایق پایانی به حریف سوئدی کشتی را حساس کرد، اما در نهایت طاهری بود که ۲ بر یک پیروز این نبرد نزدیک و حساس شد. وی در دور بعد و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف اسلام عباس اف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان می رود.

 


منبع: ورزش 3
برچسب ها: کشتی ، مسابقات جهانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: