حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
علیرغم اینکه وزیر صمت در جلسه‌ای اعلام کرده است که فقط قیمت سه کالای گوشت قرمز، گوشت مرغ و چای افزایش یافته، در روزهای اخیر با اعلام مصوبه‌ای نان هم به اقلام گران شده اضافه شد.

اخبار معاصر: طی یکی دو سال اخیر که فشارهای معیشتی افزایش یافته است، متأسفانه به دلیل عدم تسلط دولت بر بخش بازرگانی داخلی کشور شاهد جهش افزایش قیمت انواع کالاهای اساسی و مایحتاج مردم بوده‌ایم و این افزایش قیمت‌ها شامل کالاهای مختلف از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج، شکر، رب‌گوجه فرنگی، انواع مواد سلولزی و بهداشتی، لوازم‌التحریر، لوازم خانگی و امثال آن بوده‌ است. 

گفتنی است در کنار افزایش قیمت انواع کالا و محصولات مصرفی که دلیل گرانی‌ آنها هم تقریبا در یک کلام افزایش قیمت ارز عنوان می‌شود قیمت انواع خدمات، اجاره بها و حتی زمین، مسکن و خودرو هم افزایش یافته است. این افزایش قیمت‌ها، مشکلات عدیده‌ای برای خانوارها به خصوص خانواده‌های با سطح درآمد متوسط و پایین بوجود آورده که در عمل نه کسی جوابگوی آنهاست و نه سیاست حمایتی برای جبران این همه گرانی و فشار اقتصادی وجود داشته است. 

مسئولان: نان گران نشده ؛ مردم: نان گران شده است

این گزارش می‌افزاید با وجود تمامی فشارهای اقتصادی که به مردم طی یکی دو سال اخیر وارد شده دولت به تازگی و در جدیدترین اقدام خود قیمت یکی از اصلی‌ترین مایحتاج مردم، بخصوص قشر آسیب‌پذیر جامعه یعنی نان را افزایش داده است و برای اینکه بار مسئولیت خود در این زمینه را کاهش دهد هدف از این اقدام را یکسان‌سازی قیمت در راستای کنترل و نظارت بیشتر عنوان می‌کند. چنانچه یکی از مسئولان  مسئولان صمت در واکنش به انتشار نرخ نامه جدید قیمت نان به فارس گفت:  قیمت نان افزایش نیافته است و هدف از انتشار ابلاغیه جدید  قیمت نان، فراهم آوردن امکان بازرسی بیشتر و یکسان‌سازی قیمت ‌هاست.

* افزایش قیمت نان در میان موج تکذیب‌های مسئولان

به گزارش فارس در حالی مسئولان دولتی اعلام نرخ جدید برای قیمت نان را یکسان سازی قیمت‌ها می‌نامند یکی از شهروندان ساکن در جنوب تهران در گفت‌وگو با فارس با ابراز گلایه از افزایش قیمت نان گفت: تا چند روز پیش نان بربری ساده را به قیمت 800 تومان خریداری می‌کرده اما روز پنج‌شنبه سوم مهرماه 98 این نان را به قیمت هزار تومان خریداری کرده است. 

این شهروند همچنین بیان داشت که قیمت نان سنگک ساده هم از هزار تومان به هزار و 200 تومان افزایش یافته است. 

همچنین شهروند دیگری در یکی از مناطق مرکزی تهران درباره افزایش قیمت نان، گفت: بدون اینکه کیفیت نان بهبود یابد قیمت نان افزایش یافته است . 

وی بیان داشت: برای خرید نان سنگک مراجعه کرده و با افزایش 300 تومانی قیمت این نان مواجه شده است. 

این شهروند تهرانی می‌گوید وقتی علت را از نانوایی سوال کردم در پاسخ به من گفت که نرخ‌نامه جدیداعلام شده است و قیمت نان آزاد پز گران شده است. 

وی با بیان اینکه معلوم نیست نان را با چه نرخی باید خریداری کنیم، گفت: در محله ما هر نانوایی قیمت متفاوتی برای نان ارائه می‌کند و هیچکدام هم نان با کیفیت ارائه نمی کنند. 

وی بیان داشت: وقتی از کیفیت نان گلایه‌ می‌کنیم نانوایان می‌گویند که آرد خوب نیست!

منبع: فارس
برچسب ها: قیمت ، قیمت نان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: