حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
October 16 2019-چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
تجارت ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در ۷ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۳درصد کاهش یافت و به ۳میلیارد و ۸۷میلیون یورو رسید.

اخبار معاصر: آمار منتشرشده از سوی اداره اطلاعات اقتصادی اتحادیه اروپا (یورو استات) نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران و 28 عضو این اتحادیه در 7ماهه نخست سال جاری میلادی با افت قابل توجه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است.

مبادلات دو طرف در 7ماهه نخست 2018 بالغ بر 11.514 میلیارد یورو بوده که این رقم در 7ماهه نخست امسال یک‌‌چهارم شده و با افت 73درصدی به 3.087 میلیارد یورو رسیده است.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای 2019 به کمتر از نصف صادرات این اتحادیه به ایران در مدت مشابه سال قبل رسیده است. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در 7ماهه نخست سال 2018 بالغ بر 5.34 میلیارد یورو اعلام شده بود اما این رقم در مدت مشابه امسال با افت 51درصدی به 2.6 میلیارد یورو رسیده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در 7ماهه نخست 2019 نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 92درصدی داشته و یک‌دوازدهم شده و به 487 میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در 7ماهه نخست سال قبل 6.174 میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

افت قابل توجه تجارت اتحادیه اروپا با ایران در سال 2019 در پی بازگشت تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران نشان می‌دهد این اتحادیه به‌رغم وعده‌های خود نتوانسته است از منافع ایران در چارچوب توافق هسته‌ای دفاع کند.

بر اساس این گزارش در ماه جولای صادرات اتحادیه اروپا به ایران با افت 41درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 451 میلیون یورو رسیده و واردات از ایران با افت 93درصدی بالغ بر 67 میلیون یورو شده است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار