حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
گروه استان‌ها ـ در راستای توسعه گردشگری دریایی و صادرات غیر‌نفتی خط کشتیرانی بوشهر ـ قطر با شناور مسافری و باری پیشرفته گراندفری راه‌اندازی می‌شود.

اخبار معاصر: مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر ظهر امروز در جریان بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کشتی تجاری و مسافری گراندفری با بیان اینکه  این شناور در راستای توسعه گردشگری دریایی و صادرات در مسیر بوشهر به قطر راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: شناور مسافری باری گراندفری برای راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر ـ قطر با سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت سازمان بنادر و دریانوردی راه‌اندازی شده است.

سیاوش ارجمندزاده  با بیان اینکه این کشتی قابلیت حمل بیش از 2 هزار تن بار بسته بندی شده در کانتینر دارد خاطر نشان کرد:  این کشتی دارای 500 تخت در قالب 250 اتاق و یک‌هزار و 300 صندلی است که قابلیت حمل مسافر در راستای گردشگری دریایی تا یک‌هزار و 700 نفر مسافر دارد.

وی با بیان اینکه کشتی گراندفری با 20 گره دریایی مسیر بوشهر به دوحه را 12 ساعته طی می‌کند افزود: با فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر – قطر علاوه بر بعد رونق تجاری از لحاظ گردشگری نیز می‌توان افق روشنی برای استان بوشهر ترسیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن گفت‌وگو با سرمایه گذاران و دست اندرکاران مرتبط با کشتی گراندفری، در جریان مهمترین مشکلات پیش روی  صاحبان این شناور برای راه اندازی و فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر - دوحه قرار گرفت.

تامین سوخت مهمترین دغدغه این کشتی برای آغاز به کار و افتتاح خط کشتیرانی بوشهر به دوحه قطر اعلام شد.


منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: