حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۱۰۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳
ترامپ در حاشيه سخنراني
سرکرده داعش به همراه 3 فرزندش در تونلی که به داخل آن فرار کرده بودند، خود را منفجر کرد/ البغدادی مانند سگ و بزدلانه مرد/ باید سهم خودمان را از نفت سوریه برداریم

دونالد ترامپ در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: ابوبکر بغدادی کشته شد .با شمار زیادی از همراهانش کشته شد.بغدادی خودش را با جلیقه انفجاری کشت.نیروهای آمریکایی تقریبا دو ساعت در محل بودند.

رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: شب گذشته آمریکا فرمانده بزرگترین شبکه تروریستی جهان را کشت. من شخصا بر اجرای بخش‌هایی از این عملیات نظارت داشتم.

ترامپ افزود: هیچ آمریکایی در حین انجام این عملیات کشته نشد. ابوبکر بغدادی جلیقه انفجاری خود را در تونلی که به داخل آن فرار کرده بود منفجر کرد و به همراه سه فرزندش کشته شد.

وی افزود: آزمایش ها علیرغم تکه تکه شدن بند وی با جلیقه انفجاری ، تاکید دارد که خود وی کشته شده است.هیچ نیروی امریکایی در این عملیات کشته نشد. نیروهای ویژه آمریکایی اطلاعات مهمی از محل حادثه به دست اوردند.نتائج آزمایش ها پس از حمله، هویت بغدادی را ثابت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به توحش داعش و جنایاتی که مرتکب شده بودند، ادامه داد: این گروه تروریستی خیلی ها را به دین دیگری گروانیده و گردن بسیاری را زدند. این چیزهایی بود که البغدادی انجام می داد.

البغدادی مثل سگ مرد

ترامپ البغدادی را یک بیمار و خشن دانست و گفت: اما در زمان یورش گریه می کرد و فرار می کرد. من از ترکیه، روسیه، سوریه، عراق و کردهای سوری تشکر می کنم که از ما حمایت کردند.

وی افزود: از نیروهای اطلاعاتی هم تشکر می کنم که این ماموریت موفقیت آمیز را انجام دادند. شب گذشته یک شب به یاد ماندنی برای آمریکا بود، یک مرد قصی القلب همچون یک سگ یا بزدل مرد. اکنون جهان جای امن‌تری شده است.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه در هفته های اخیر به دقت او را زیر نظر داشتیم، گفت: درباره محل زندگی او اطلاعات به دست آوردیم، او در تونل زندگی می کرد. وقتی با هشت هلی کوپتر به آنجا رفتیم، از دیوار محل اقامت نفوذ کردند و به طور زنده شاهد این عملیات بودم.

ترامپ افزود: با تکنولوژی این عملیات را نگاه کردیم. قسمت خطرناک این ماموریت یکساعت و 10 دقیقه پرواز روی اراضی خطرناک بود. تا وقتی که ماموریتشان تمام شود، هیچ اظهار نظری نکردم.

وی ادامه داد: ممکن بود که گلوله باران شویم، روسیه با ما بسیار خوب همکاری کرد و مسیرهایی را فراهم کرد. همکاری عراق بسیار فوق العاده بود اگرچه نمی دانستند که عملیات ما چیست. کردها هم اطلاعات مفیدی به ما دادند. با ترکیه هم در تماس بودیم و بر فراز برخی اراضی آنها پرواز کردیم و هیچ محدودیتی برای ما ایجاد نکردند. ماموریت مخفیانه بود اما با سرعت این کار را انجام دادیم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه از روی نخست به دنبال البغدادی بوده است، گفت: بهتر از هرکسی دیگری به جز دونالد ترامپ از اینترنت استفاده می کردند. او می دوید، گریه می کرد و داد می زد. پیروان او و کسانی که می خواهند به آنها بپیوندند باید بدانند که چگونه مرد.

ترامپ تاکید کرد: در حال فرار سه تن از فرزندان خود را هم با خود می برد در حالی که می دانست این تونل بن بست است. من سه سال منتظر او بودم. حدود یکماه پیش اطلاعات فوق العاده ای از او به دست ما رسید. تمرکز مقامات اطلاعاتی بر روی او بود. طرح ریزی عملیات از دو هفته پیش آغاز شد.

وی ادامه داد: افرادی از کشورهای مختلف که به آمریکا عشق می ورزند به ما کمک کردند. او پول زیادی داشت و به طور مداوم محل خود را تغییر می داد. اما فکر می کردیم که او در این محل است و تایید شد. وقتی که رسیدند با تیراندازی زیادی روبرو شدند.

بسیاری از افراد البغدادی کشته شدند

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: بسیاری از افراد البغدادی کشته شدند و در روزهای آینده تعداد آنها اعلام می شد. ما هیچ نیرویی را از دست ندادیم. البته سگی که وارد تونل شد آسیب دید.

ترامپ بار دیگر از همکاری روسیه تقدیر کرد و گفت: از ماهیت ماموریت ما هیچ اطلاعی نداشتند اما آنها هم از داعش بسیار متنفرند چرا که آسیب زیادی از آنها دیده اند. ما نمی خواهیم اطلاعات را درز بدهیم. واشنگتن محلی برای افشای اطلاعات است. ما این اطلاعات را منتشر نکردیم تا همه افراد ماموریت از محل خارج شوند.

وی افزود: انگشت شماری از اطرافیان من از این ماموریت اطلاع داشتند چرا که درز اطلاعات می توانست منجر به مرگ نیروهایمان شود.

توضیح ترامپ درباره عقب نشینی نیروهای آمریکا از شمال سوریه

رئیس جمهوری آمریکا درباره عقب نشینی نیروهای آمریکا از شمال سوریه هم گفت: این مساله به کشته شدن البغدادی ارتباطی ندارد. او می خواست تمام عملیات های خود را از آن محل بازسازی کند. موقعی این اطلاعات را برای شما فاش کردم که می دانستم ماموران ما به سلامت از محل خارج شده اند.

ترامپ افزود: ما نمی خواهیم بین سوریه و ترکیه نیرو داشته باشیم. ما از آنجا خارج شدیم تنها تعدادی نیرو برای حفاظت از میادین نفت دادیم. ما نفت را از داعش گرفتیم. ما در خاورمیانه هستیم و هشت تریلیون دلار مخارج ما در خاورمیانه هزینه کردیم.

باید سهم خودمان را از نفت برداریم

وی گفت: من می خواهم امنیت مناطق نفتی را قبل از بازگرداندن نیروهای آمریکایی از خاورمیانه تامین کنم. نفت در سوریه، داعش و عملیات آن را تغذیه کرد. باید سهم خودمان را از نفت برداریم و قراردادی را با یک شرکت جهانی به همین منظور خواهم بست.

ترامپ ادامه داد: من می خواهم سربازانمان به کشور بازگردند. روسیه و چین دوست دارند که ما در آنجا بمانیم. چرا که داعش و تروریست ها را می کشیم که نزدیک روسیه هستند اما ما هزاران مایل دورتر هستیم. ایران، روسیه، ترکیه، عراق و سوریه در آنجا هستند و همه از داعش متنفر هستند.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه این کشورها باید کاری انجام دهند، اضافه کرد: کشورهای اروپایی مرا مایوس کردند؛ به آنها گفتم که پیکارجویان خود را پس بگیرید. نباید مالیات دهندگان آمریکایی این هزینه را متحمل شوند. اینها(داعشی های اروپایی) باید به کشور اروپایی بازگردند اما نمی توانند به کشور ما وارد شوند.

ترامپ بار دیگر بر امنیت نفت در شمال سوریه تاکید کرد و آن را بسیار مهم دانست.

وی درباره مخالفت خود با اعزام نیروها به عراق هم گفت اما می گفتم اگر می خواهید به آنجا بروید لااقل نفت عراق را در اختیار بگیرید. تنها به خاطر کنگره این مساله رد شد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از عراق برای همکاری در عملیات علیه البغدادی تشکر کرد و افزود: هیچ یک از سربازانمان کشته نشدند اما تنها یک سگ ما مجروح شد. ما از در اصلی مجتع نرفتیم بلکه از دیواره بسیار ضخیمی از تونل وارد شدند.

ترامپ افزود: از آن مجتمع 11 کودک بیرون آمدند و سه کودک هم در تونل کشته شدند و تونل به طور کلی فروریخت. تعداد دیگری از افراد البغدادی هم دستگیر شدند.

وی با تاکید براینکه آزمایش دی ان ای او را گرفته اند و آن را با خود آورده اند، ادامه داد: اجزای مختلف بدن البغدادی را با خود آورده اند. از جلیقه انفجاری البغدادی چیز زیادی نمانده بود؛ در همان محل شناسه ژنتیک او آزمایش کردند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: دو زن در آنجا بودند و جلیقه انفجاری داشتند، هر دو کشته شدند اما برای نزدیک شدن به آنها مشکل داشتیم چرا که امکان انفجار وجود داشت.

ترامپ با بیان اینکه می دانیم که جانشینان البغدادی چه کسانی هستند و آنها را زیر نظر داریم، گفت: اسامه بن لادن با عملیات 11 سپتامبر مشهور شد، اما البغدادی می خواست خلافت اسلامی دایر کند که به صورت بی رحمانه ای کشته شد.

وی درباره اینکه آیا نیروهای دیگری هم دخیل بودند، گفت: هیچ نیروی دیگری نبود و تمام عملیات با نیروهای آمریکایی انجام شد. به روسیه اطلاع دادیم و گفتیم که ماموریتی خواهد بود که شما هم از آن خشنود خواهید شد.

رئیس جمهوری آمریکا از سوریه هم تشکر کرد و افزود: افراد زیاد سوری در آنجا بودند و ما باید وارد خاک آنها می شدیم که همکاری کردند.

ترامپ با بیان اینکه با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در جریان این عملیات نبود، اظهار کرد: نمی خواستیم جان نیروهایمان به خطر بیفتد.
منبع: العالم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: