حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
August 06 2020-پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
وزیر نیرو:
وزیر نیرو ‌با بیان اینکه ‌امسال توجه جدی‌تری ‌برای ‌مهار سیلاب‌ها داریم، گفت: مخازن سدهای ما هم ۵۰ درصد برای مهار سیلاب‌های احتمالی خالی است.
وزیر نیرو در گفت‌وگو با تسنیم: ‌امسال توجه جدی‌تری ‌برای ‌مهار سیلاب‌ها داریم/ تجهیزات ‌نیروگاه بادی بومی‌سازی شد‌

اخبار معاصر: رضا اردکانیان، با بیان اینکه وزارت نیرو به عنوان یک دستگاه خدماتی که بیشترین سطح تماس را با مردم دارد، همواره دست‌اندرکاران آب و برق است اظهار داشت: در نیمه دوم سال 98 تلاش می‌کنیم در قالب طرح «الف-ب-ایران» و افتتاح طرح‌های متعدد آب و برق در کشور نشان دهیم که در شرایط تحریم که شدیدترین محدودیت‌ها به کشور اعمال شده، چرخ‌های توسعه کشور برقرار است و آب و برق به عنوان اصلی ترین زیرساخت توسعه مسیر رو به جلو دارد.

وی افزود: پویش «الف-ب-ایران» هر هفته در یک استان یا دو استان کشور، طرح‌های بزرگی را افتتاح می‌کند و این هفته در آذربایجان شرقی و استان فارس افتتاح داریم که در آذربایجان شرقی طرح بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران در آقکند میانه، 20 توربین 2.5 مگاوات داریم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه همه تجهیزات بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران، ساخت داخل بوده که انتقال تکنولوژی آن از 10 سال پیش آغاز شده است، ابراز داشت: به مدد صنعتگران و متخصصین ایرانی این کار بومی‌سازی ‌و در مپنا ساخته شد. در این پروژه 960 میلیارد تومان  سرمایه‌گذاری بخش غیر‌دولتی صورت گرفته که نقش زیادی در تامین برق پایدار منطقه دارد.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های بادی بهترین و مناسب‌ترین نیروگاه‌های تجدید‌پذیر‌ند که در ایران 30 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه بادی مطالعه شده داریم ادامه داد: 39 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور نیروگاه بادی است که باید اعلام کنم که ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دولت تدبیر، 7 برابر کل دولت‌های گذشته ایجاد شده است.

اردکانیان در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اقدامات وزارت نیرو در زمینه کنترل سیلاب‌ها، گفت: سال گذشته «تر» ترین سال آبی را در 5 دهه گذشته تجربه کردیم لذا توجه جدی تری از امسال بر موضوع مهار سیلاب‌ها داریم.

وی با بیان اینکه شرایط اقلیمی نشان می‌دهد که از بارش‌های نرمال فاصله گرفتیم، افزود: این یعنی یا سال بسیار خشک خواهیم داشت یا سال بسیار تر که طبیعتا کنترل سیلاب از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه حدود 7500 کیلومتر رودخانه‌های با اولویت یک برای مهندسی رودخانه و لایروبی مشخص کردیم که 1100 کیلومتر از این مجموعه تا پایان سال لایروبی و مسیر گشایی می‌شود، گفت: مخازن سدهای ما هم 50 درصد برای مهار سیلاب‌های احتمالی خالی است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: