حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
July 02 2020-پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
الوطن:
همزمان با استقرار گسترده تجهیزات ارتش سوریه، جنگنده‌های ارتش حملات علیه مواضع گروه‌های مسلح در استان ادلب را تشدید و تلفات زیادی به آنها وارد کرده‌اند.
الوطن: ارتش سوریه برای نبرد بزرگ «ادلب» آماده می‌شود

اخبار معاصر: روزنامه رسمی «الوطن» سوریه نوشت، ارتش در حال آماده شدن برای نبرد بزرگ ادلب است که همان‌گونه که به نظر می‌رسد، زمان این نبرد به دنبال استقرار گسترده تجهیزات و نفرات ارتش طی چند روز گذشته، نزدیک شده است تا نبرد آن برای آزادسازی این استان و حومه‌های آن از اشغال گروه تروریستی جبهه النصره و همپیمانانش سرنوشت‌ساز شود.

الوطن به نقل از یک منبع میدانی نوشت، مقدمات این عملیات زمینی گسترده را جنگنده‌های ارتش سوریه و روسیه با بمباران شدید مراکز استقرار تروریست‌ها در آغاز کرده‌اند.

منبع مذکور با اعلام این‌که ارتش آماده آزادسازی ادلب و حومه‌های آن از گروه‌های تروریستی است، خاطرنشان کرد بالگردهای ارتش مواضع گروه‌های مسلح تروریستی در «تلنمس»، «التح»، «الرفه»، «قطره»، «الغدقه»، «معرشمشه»، «معرشورین»، «دیر الغربی» و «معر النعمان» و اطراف آن را هدف قرار داده و تلفات سنگینی به نفرات و تجهیزات تروریست‌ها وارد کرده‌اند.

منبع مذکور در ادامه تصریح کرد، جنگنده‌های روسیه نیز حملات گسترده به مواضع تروریست‌ها و مراکز استقرارشان در محورهای مختلف حومه ادلب، و به‌ویژه در «الحراکی»، «الدیر شرقی»، حومه «معره النعمان»، «الهلبه»، «بابولین» و «تل مردیخ» را آغاز کرده‌اند.

الوطن افزود، جنگنده‌های سوریه تروریست‌ها را در «تلنمس»، «الغدقه»، «بابیلا»، حومه «خان السبل»، «جرجناز معره النعمان»، «الغدقه»، حومه سراقب و «معر شورین» هدف قرار دادند که در نتیجه آن، شماری از تروریست‌ها کشته و یا مجروح شدند و تجهیزات جنگی آنها منهدم شد.

به نوشته روزنامه الوطن، عملیات زمینی گسترده به سمت المعره و سراقب در حومه ادلب در هر لحظه‌ای که فرماندهی نظامی تصمیم بگیرد، آغاز می‌شود.

از سوی دیگر، «استفان دوگاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد، سازمان ملل همچنان به شدت نگران سلامت و امنیت جانی بیش از 3 میلیون غیرنظامی در منطقه ادلب، شمال غربی سوریه، است که بیش از نیمی از آنها آوارگان داخلی هستند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: