حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
July 02 2020-پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
نمایندگان مجلس در جریان اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی، نحوه معرفی وزرا از سوی دولت به صحن علنی را اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس نحوه معرفی وزرا از سوی دولت را مشخص کردند

اخبار معاصر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 2 دی) پارلمان و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح برخی مواد موافقت کردند.

از 205 نماینده حاضر در صحن 163 به الاح ماده 3 رأی موافق داده و 6 نماینده رأی مخالف و 3 نماینده رأی ممتنع دادند. 

ماده 3 می گوید؛ ماده (202) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده 202- رئیس‌جمهور موظف است حداکثر ظرف مدت 2 هفته پس از انجام مراسم تحلیف یا سقوط دولت، یا تغییر نیمی از وزراء از ابتدای شروع به‌کار دولت، ضمن تقدیم برنامه کلی، اسامی وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌ها را که دارای تجربه و تخصص مرتبط هستند به همراه شرح حال، برنامه‌ها، سوابق و سمتهای علمی و اجرائی و سایر امتیازات قابل استناد، به مجلس تسلیم کند. رئیس مجلس مکلف است نامه معرفی هیأت وزیران و ضمائم آن را در اولین جلسه علنی اعلام وصول و قرائت کند، سپس معرفی‌نامه و مستندات را برای بررسی به کمیسیون یا کمیسیون‌های تخصصی مرتبط ارجاع دهد.

کمیسیون یا کمیسیون‌های مرتبط موظفند پس از بررسی صلاحیت، انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی و تطبیق آنها با اسناد بالادستی ظرف مدت یک هفته گزارش خود را به هیأت‌رئیسه ارائه کنند تا برای اطلاع نمایندگان چاپ و توزیع شود. گزارش مذکور قبل از صحبت مخالفان و موافقان توسط سخنگو قرائت می‌شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: