آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
ربیعی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
سخنگوی دولت در مورد شایعه استعفای رئیس جمهور گفت: از این به بعد هر چه شایعه ای در این مورد هست پیشاپیش تکذیب می‌شود؛ یک بار برای همیشه بگوییم پیشاپیش تکذیب می‌شود.

پیشاپیش شایعه‌های استعفای روحانی تکذیب می‌شود/ قطعی گاز نداریم

اخبار معاصر: علی ربیعی سخنگوی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با ارزیابی خود از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: در ابتدای جلسه دولت بحث راهپیمایی ۲۲ بهمن در کشور مطرح شد و خوشبختانه مردم با وجود سرمایی که وجود داشت ایران را گرم کردند و حضورشان در راهپیمایی قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه هیئت دولت از همه کسانی که در راهپیمایی حضور پیدا کردند تشکر می‌کند، تاکید کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن برای همه ما اهمیت فوق العاده ای داشت. در کنار همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها و جنگ اقتصادی که علیه مردم صورت می‌گرفت همچنان مردم در صحنه و در اصول اساسی هم نظر هستند و این برای دولت و همه ما مغتنم است. آنهایی که با هر گرایش و عقیده و با همه انتقادهایی که وجود داشت مشارکت داشتند و این مشارکت قابل تقدیر است.

سخنگوی دولت در رابطه با بارش برف در برخی از مناطق کشور، افزود: این موضوع در دولت مطرح شد و خوشبختانه تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا راه‌های اصلی باز شود. هنوز هم مشکل وجود دارد اما عمده راه‌های اصلی باز شده است. شاید چند راه بیشتر باقی نمانده باشد.

ربیعی تصریح کرد: در روستاها گاز قطع نشده است. در برق کمی مشکل داشتیم که تأمین اعتبار شد و از تمام استان‌های کشور نیرو اعزام شد؛ روستاهایی که برق ندارند کاهش پیدا کرده است. ۹۰ هزار روستای ما دچار مشکل شده بودند که در حال رفع شدن است. با گزارش وزیر نیرو فکر می‌کنیم بتوانند برق روستاها را کامل برگردانند.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم با اقدامات دولت مشکلات حل شود، اظهار داشت: توصیه می‌شود که مسافرتی صورت نگیرد. حتی جاده‌های اصلی بسته می‌شود اما عده‌ای باز از جاده‌های فرعی با اصرار عبور می‌کنند. باید به توصیه‌ها عمل شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بحث پیش بینی بارش‌های فروردین هم در دولت شد، افزود: استان‌هایی که احتمال بارش در آنها وجود دارد اعلام خواهند کرد. پیش‌بینی‌های سه‌ماه معمولاً با ۷۰ درصد تقریب درست بوده است. برخی از استان‌ها ممکن است در بارش‌ها دچار مشکل شوند که رئیس جمهور امروز روی این موضوع تاکید داشتند و وزیر نیرو هم روی سدها و همچنین روی رها کردن آب مسائلی را مطرح کردند که در استان‌هایی که دچار بارش خواهند شد، غافلگیر نشویم.

سخنگوی دولت در رابطه با مصوبات این هفته هیئت وزیران گفت: قبلاً مصوبه‌ای برای ایثارگران داشتیم که مکلف بودند ۱۵ درصد از منابع صندوق توسعه ملی را به ایثارگران بدهند که ابهام داشت و در شخصیت حقیقی و حقوقی ایثارگران تداخل بود که امروز تصمیم خوبی به پیشنهاد بنیاد شهید اتخاذ شد که شرکت‌هایی که بیش از ۵۰ درصد سهامشان متعلق به ایثارگران است می‌توانند مشمول این تسهیلات شوند به شرطی که تا پایان دوره بازپرداخت سهم ایثارگران کمتر از ۵۰ درصد نشود. تفسیری که می‌گفت به فرد نمی‌شود تعمیم پیدا کرد و ایجاد ظرفیتی شد که ایثارگران بتوانند از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

ربیعی خاطرنشان کرد: امروز در مورد فوق العاده جذب کارکنان ثابت و رسمی شهرداری‌ها تصمیم گرفته شد تا ۳۰ درصد افزایش فوق العاده جذب داشته باشند که این هم برای کارکنان شهرداری حائز اهمیت بود و دنبال می‌کردند.

وی افزود: اساسنامه جامع مشاوران رسمی_ مالیاتی هم اصلاح و رشته‌های حسابداری و حسابرسی اضافه شدند و برای اینها هم پروانه کار حرفه‌ای صادر می‌شود پیش بینی می‌شود ۵۰ تا ۱۰۰ نفر فارغ التحصیل این رشته‌ها بتوانند بازار کار جدید پیدا کنند.

سخنگوی دولت در رابطه با خبر استعفای رئیس جمهور در شبکه‌های مجازی تاکید کرد: به عقیده من پریشب نوشتم و اعلام کردم که تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ دولت در کنار مردم هست و رو به آینده هم نگاه دارد. دولت به دهه جدیدی نگاه می‌کند و در مدت باقی مانده خود قطعاً دولت هست و از این به بعد هر چه شایعه‌ای در این مورد هست پیشاپیش تکذیب می‌شود. یک بار برای همیشه بگوییم پیشاپیش تکذیب می‌شود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: