حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
September 30 2020-چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
ارتش آلمان با اعلام اینکه به دلیل کرونا در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا که از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود مشارکت نمی‌کند با توجه به توقف انتقال نیروهای آمریکایی از احتمال لغو آن خبر داد.
    هرج و مرج در بزرگترین رزمایش انتقال نیروهای آمریکا به اروپا بر اثر شیوع کرونا

اخبار معاصر: ارتش آلمان به عنوان یکی از سازماندهندگان بزرگترین رزمایش انتقال سربازان آمریکایی به اروپا موسوم به "DEFENDER 2020" اعلام کرد که به علت شیوع کرونا در این رزمایش شرکت نمی کند. این رزمایش برای انتقال سربازان آمریکایی به اروپا انجام شده است. هدف اصلی این رزمایش توانایی ارتش آمریکا برای انتقال نیروهای زمینی از پایگاهای آمریکا به بنادر سواحل شرقی این کشور و سپس بندرگاه های اروپاست.

رزمایش DEFENDER 2020، سومین رزمایش نظامی در قاره اروپا از زمان جنگ سرد است.

چندی پیش هم فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا اعلام کرد که ارتش آمریکا تعداد نظامیانی که قرار است در مانورهای چند ملیتی در اروپا برگزار شود را کاهش خواهد داد که این اقدام به علت حفاظت از جان نیروها در پی شیوع ویروس کرونا است.

به نوشته روزنامه "اوزنابروکر سایتونگ" به دلیل شیوع ویروس کرونا این مانور بزرگ در آستانه لغو شدن قرار دارد. بعد از تعلیق عملی تحرکات نیروهای امنیتی آمریکا در این رزمایش بزرگ ارتش آلمان هم روز جمعه مشارکت خود در این مانور بزرگ را لغو کرد. تصمیمات ایالات متحده درباره مراحل بعدی این مانور هم هنوز اعلام نشده است.

ارتش آلمان پیش از این هم اعلام کرده بود که نیروهای مسلح ایالات متحده تحرکات نظامی خود برای این مانور بزرگ را متوقف کرده‌اند. بر اساس اطلاعات ارتش آلمان هیچ کشتی دیگری در بلژیک و هلند بارگیری نشده و هیچ نیروی آمریکایی هم تا اطلاع ثانوی در فرودگاه های آلمان نخواهند آمد.

در این مانور مشترک بزرگ که قرار بود در آلمان، لهستان و کشورهای باللتیک برگزار شود حدود 18 کشور عضو ناتو با 37 هزار نیرو مشارکت کنند. آمریکا قرار بود دراین رزمایش بیش از 20 هزار نیرو به اروپا بفرستد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: