حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
کد خبر: ۱۰۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
رهبر انقلاب:
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به سؤالی درباره رفتن به مسافرت در شرایط شیوع ویروس کرونا فرمودند؛ رفتن به چنین مسافرتی جایز نبوده و نماز در این گونه سفرها، تمام است.
    رهبر انقلاب: رفتن به مسافرت غیرضروری در شرایط شیوع ویروس کرونا جایز نیست

اخبار معاصر: کانال فقه و احکام رهبر معظم انقلاب اسلامی در شبکه‌ مجازی به‌نشانی (leader_ahkam@) به دو مورد از جدیدترین استفتائات معظم‌له در مورد ویروس منحوس کرونا اشاره کرده است.

استفتاء نخست دربارۀ ثبت‌نام در حج امسال و نگرانی‌های مربوط به آن است:

سؤال: در صورت نگرانی از کرونا و نامشخص بودن زمان مهار آن، آیا ثبت‌نام حج برای افرادی که دارای استطاعت مالی و توان بدنی هستند، وجوب شرعی دارد؟

جواب: تا وقتی از طرف نهادهای مسئول، منعی اعلام نشده است در صورت استطاعت، باید برای انجام فریضه الهی و مهم حج اقدام شود.

استفتاء دوم نیز دربارۀ جواز سفر در بحران کروناست:

سؤال: در حالی که مسئولان محترم، در شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، مردم را از سفر نهی می‌کنند، آیا مسافرت کردن، سفر معصیت خواهد بود و در چنین سفرهایی، نماز را باید تمام خواند؟

جواب: چنانچه بر اساسِ تدابیر ستاد ملّی و وزارت بهداشت، برای جلوگیری از گسترش بیماری، رفتن به مسافرتِ غیرضروری، ممنوع باشد، اجرای این تدبیر بر همه لازم است و رفتن به چنین مسافرتی، جایز نبوده و نماز در این گونه سفرها، تمام است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار