آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۰۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
کشور انگلیس به‌دلیل کمبود دستگاه تنفسی در بیمارستان‌های این کشور راهنمایی را منتشر کرده است که به پزشکان در انتخاب بیماران واجد شرایط برای استفاده از دستگاه کمک می‌کند!
    پزشکان انگلیسی مرگ اختیاری شهروندان مبتلا به کرونا را انتخاب می‌کنند!

اخبار معاصر: در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در کشور انگلیس، به پزشکان انگلیسی یک راهنمای آموزشی داده خواهد شد تا در شرایطی که دستگاه تنفس مصنوعی و تخت بیمارستان به‌تعداد کافی فراهم نباشد، در مورد انتخاب و تصمیم‌گیری در مورد مرگ و زندگی میان قربانیان کرونا، به آن‌ها کمک کند!

پایگاه خبری "ایندیپندنت" در گزارشی نوشت، این راهنما که روز شنبه منتشر شد، حاکی از آن است که بیمارستان‌های انگلیس به‌احتمال زیاد در هفته‌های آینده با این تصمیم دشوار که چه‌کسی را نجات دهند و چه‌کسی را به حال خود رها کنند، روبه‌رو خواهند شد.

در این راهنما بیمارانی که به مشکلات تنفسی، سرطان، بیماری قلبی و دیابت دچار هستند، گنجانده شده است، اما معلوم نیست آیا شامل سالمندانی هم می‌شود که به‌خاطر سنشان از درمان محروم می‌شوند یا خیر.

در عمل، ممکن است بیماری که هم‌اکنون به دستگاه تنفس مصنوعی وصل است، از آن جدا شود تا بیمار دیگری که شانس بیشتری برای زنده ماندن دارد، از آن استفاده کند.

این اقدام، به‌دنبال صحنه‌های وحشتناک شیوع بیماری در ایتالیا که به «آخر زمان» شهرت یافته است، انجام می‌گیرد؛ بیمارستان‌های ایتالیا از درمان بیماران سالمند و کسانی که زمینه بیماری‌های دیگر را دارند، خودداری می‌کنند و تنها افراد جوانتر و سالم‌تر را درمان می‌کنند.

این راهنما که به سرعت عمل در نحوه درمان بیماران مبتلا به کرونا تأکید دارد، تنها چند روز پس از اظهارات "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس، منتشر شده است که گفت تصمیم به درمان یا عدم درمان بیمار به‌عهده مراکز درمان محلی خواهد بود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار