حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
کد خبر: ۱۰۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش موراد مبتلایان در تهران و ۶ استان کشور بوده‌‌ایم، گفت: برقراری طرح ترافیک در ساعاتی غیر از ساعات تردد کارکنان دولت ممکن است به کاهش مراودات بینجامد.
    روند افزایشی ابتلا به کرونا در تهران و 6 استان کشور

اخبار معاصر: دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌‌وگوی ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران با بیان اینکه فاصله‌‌گذاری هوشمند به عنوان فاز سوم، تداوم محدودیت‌‌ها است، اظهار کرد: با استفاده از فناوری اطلاعات و ارزیابی ریسک و افزایش تعداد تست‌‌های PCR و سرولوژیک موضوع شناسایی شاخه‌‌های امن و ناامن و بازگشت تدریجی مشاغل با اولویت مشاغل کم‌‌خطر و ضروری در دستور کار قراردارد و مشاغل کم‌‌ریسک نیز باید پروتکل‌‌هایی را رعایت کنند که این دستورالعمل‌‌ها در مرکز Salamat.gov.ir بارگذاری شده است.

وی افزود: بیش از 80 راهنما برای مشاغل تهیه شده است و این راهنماها جهت اطلاع صنوف در دسترس است. مردم هرگونه تخطی از این دستورالعمل‌‌ها را می‌توانند از طریق سامانه سجام به دادسراهای سراسر کشور اطلاع دهند و موضوع پیگیری می‌شود و در اختیار دادستان قرار خواهد گرفت.

جهانپور با اشاره به وضعیت استان‌‌های مختلف از لحاظ ابتلا به کرونا یادآور شد: در کل کشور روند کند صعودی یا روند ثابت داریم اما این وصعیت استان به استان متفاوت است.

جهانپور با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش موراد مبتلایان در 5 تا 8 استان کشور بوده‌‌ایم، تصریح کرد: استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان روند صعودی داشته‌‌اند.

 وی درباره طرح ترافیک خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دو سوم کارکنان دولت و برخی کارکنان مشاغل کم‌‌خطر از فردا در شهرستان‌‌ها و از 30 فروردین در استان تهران تردد خواهند داشت، دغدغه اصلی در این هفته موضوع رفت‌‌وآمد کارکنان دولت است؛ زیرا استفاده از وسیله شخصی می‌‌تواند بار ترافیک و ازدحام حمل و نقل عمومی را کاهش دهد و به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کمک ‌‌کند همچنین برقراری طرح ترافیک در ساعاتی غیر از ساعات تردد کارکنان دولت ممکن است به کاهش مراودات بینجامد که اگر این روند تأثیرگذار باشد ستاد ملی مقابله با کرونا درباره آن تصمیم خواهد گرفت.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار