حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
کد خبر: ۱۱۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
نخست‌وزیر مستعفی عراق در نامه‌ای سرگشاده به روسای جمهور و پارلمان و نمایندگان این کشور درباره تاخیر در تشکیل کابینه جدید هشدار داد و گفت که مطالبه برخی‌ جریان‌های سیاسی برای در دست گرفتن یک وزارتخانه مشخص «بی‌ معنی» است.

نامه سرگشاده «عبدالمهدی» به روسای جمهور و پارلمان عراق

اخبار معاصر: به گزارش المیادین، «عادل عبدالمهدی» که در پی تشدید اعتراض‌های مردمی عراق پس از 14 ماه خدمت از پست نخست‌وزیری در تاریخ 2019.11.29 استعفا کرد، در نامه‌ای سرگشاده به «برهم صالح» رئیس جمهور و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و نمایندگان کشور درباره تبعات تاخیر و مانع تراشی در تشکیل کابینه جدید به ریاست «مصطفی الکاظمی» هشدار داد.

نخست وزیر مستعفی عراق در نامه سرگشاده خود نوشت: درخواست برخی جریان‌های سیاسی برای در اختیار گرفتن یک وزارتخانه‌ مشخص، معنایی ندارد.

عبدالمهدی خطاب به روسای جمهور و پارلمان و اعضای آن گفت: در شرایط پیچیده کنونی، ابقای نخست وزیر مستعفی با اختیارات محدود، بدترین انتخاب است.

وی ضمن هشدار درباره تبعات تاخیر در تشکیل دولت جدید تاکید کرد که باید به نخست‌وزیر مکلف (مصطفی الکاظمی) اجازه داد تا خودش اعضای کابینه را انتخاب کند.

عبدالمهدی در ادامه نامه سرگشاده خود تصریح کرد: دیدگاه‌های اشتباهی وجود دارد که اگر بر مبنای یک سری اصول مشترک تصحیح نشود، برای همیشه در گرداب باقی خواهیم ماند.

نخست‌وزیر مستعفی عراق اعلام کرد: اگر در تلاش سوم خود برای تشکیل کابینه (تلاش برای تشکیل کابینه به ریاست الکاظمی پس از توفیق علاوی و الزرفی) ناکام شویم، آیا می‎توان انتظار داشت که تلاش چهارم یا پنجم موفقیت آمیز باشد.

عادل عبدالمهدی از همه احزاب سیاسی خواست تا برای تشکیل کابینه جدید انعطاف داشته باشند و یک راه‌حل میانه را در پیش بگیرند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار