آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۱۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
آتاری بر می گردد!
نوستالژی یکی از زیباترین حس هایی‌ست که هر انسانی در زندگی تجربه می‌کند. مخصوصا بازی های زمان کودکی ، برای همه ما حس نوستالژیک زیبایی دارند. یکی از نوستالژی های زیبای دوران کودکی بسیاری از ما، آتاری است.

به گزارش معاصر و به نقل از پلازا مگ ، شرکت آتاری طی خبری اعلام کرده که در حال کار بر روی یک کنسول بازی جدید است و قصد دارد دوباره به دنیای بازی ها برگردد. پس از گذشت 24 سال از معرفی آخرین کنسول بازی آتاری، این شرکت در روز جمعه اعلام کرد که در حال کار بر روی کنسول جدید است و به زودی آن را معرفی خواهد کرد. 


فرد جنسیس مدیر عامل شرکت آتاری ، در یک گزارش اختصاصی با گیم بیتس اعلام کرد که این شرکت نیویورکی برنامه های بزرگ و جالبی را در نظر دارد. 


وی اضافه کرد:ما به کسب و کارهای سخت افزاری باز خواهیم گشت. 


این حرکت هفته پیش آغاز شد. آتاری با افتتاح یک سایت جدید به نام Atari Box توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرد. در این سایت، یک فیلم از چیزی شبیه یک پنل چوبی شکل به نمایش درآمد. این پنل چوبی تنها می‌توانست به یک چیز شباهت داشته باشد و آن جعبه آتاری بود! 

آتاری 

 هنوز اطلاعات بیشتری در خصوص اینکه چه بازی هایی در آتاری خواهد بود در دسترس نیست. فرد جنسیس در مصاحبه با گیم بیتس در خصوص جزئیات کار حرفی به میان نیاورد تنها اضافه کرد که طرح نهایی آنچه که از آن به عنوان Atari Box یاد می‌کنند، به زودی منتشر خواهد شد. 


آتاری اولین شرکت سازنده بازی های کامپیوتری بود که در ماه جولای سال 1972 در امریکا تاسیس شد. دهه های 70 و 80 را می‌توان دوران طلایی آتاری دانست، تقریبا اکثر مردم با بازی های آتاری آشنایی داشتند و بهتر است بگوییم افراد زیادی در خانه یک کنسول آتاری داشتند و اوغات فراقت و تفریح خود را با انجام بازی های جالب آتاری پُر کنند. دهه های 50 و 60 خیلی خوب می‌دانند بازی با کنسول آتاری چه حس لذت بخشی داشت . 


پس از مدتی شرکت نینتندو وارد دنیای بازی های ویدئویی خانگی شد و توانست موفقیت خوبی را در این زمینه بدست آورد. تا اینکه در سال 1993 آتاری آخرین کنسول بازی خود به نام sad-fated Jaguar, را به بازار معرفی کرد. این کنسول تنها 125 هزار واحد فروخته شد، در حالیکه در همان زمان ، نینتندو موفق به فروش 50 میلیون واحدی شد. در نتیجه در سال 1995 آتاری ار ادامه فعالیت کناره گرفت. 


در سال 2013 ، فرد جنسیس شرکت آتاری را خریداری و به تولید بازی های موبایلی پرداخت.  جنسیس در مصاحبه با گیم‌بیتس اظهار داشته که Atari Box گامی در جهت احیای دوباره آتاری است. 


پایان پیام/ 

منبع : پلازامگ ، mashable 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: