آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
بهره‌برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد در خط هفت متروی تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران صورت گرفت.
پیروز حناچی شهردار تهران امروز دوشنبه ٢٦ آبان ماه در حاشیه بازدید و بهره‌برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد در خط هفت متروی تهران در جمع خبرنگاران گفت: این ایستگاه در کنار برج میلاد و دانشکده علوم پزشکی ایران و بیمارستان میلاد یکی از پرمراجعه‌ترین ایستگاه‌ها خواهد بود که در خط ۷ مترو قرار دارد و خوشبختانه با سرعت بالایی عملیات آن انجام شد و امروز به شکل آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

او با بیان این که این ایستگاه یکی از عمیق‌ترین و پرمراجعه‌ترین ایستگاه‌هایی است که در تهران ساخته شده است، ادامه داد: شهروندانی که قصد دارند به برج میلاد یا بیمارستان میلاد بیایند با افتتاح این ایستگاه می‌توانند بدون استفاده از خودروهای شخصی به این نقطه سفر کند. این نقطه از شهر با وجود اینکه مراجعان زیادی دارد از نظر دسترسی‌های ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط خوبی نبود و امیدوارم با افتتاح این ایستگاه این مشکل برطرف شود.

شهردار تهران درباره مشکلات مالی ناوگان حمل و نقل شهری گفت: یکی از مشکلات حوزه حمل و نقل نبود منابع مالی است که باید به شکل حاکمیتی حل شود. اوراق مشارکتی که برای سیستم حمل و نقل عمومی تصویب شده است با وجود کمک بانک مرکزی هنوز نتوانسته به نتیجه برسد و به اعتبار تبدیل شود تا بتوانیم از آنها برای توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کنیم. توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از بهترین خدماتی است که میتوان به مردم تهران داد تا فشارهای شان کمتر شود و کمک به این ناوگان در واقع کمک به مردم است.

به گفته شهردار تهران، ساخت هر ایستگاه مترو حدود ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه‌بر است، در حالیکه این رقم در ده سال گذشته ۱۹ برابر کمتر بوده است.

شهردار تهران ادامه داد: در شرایط غیرکرونایی روزانه ۴ میلیون سفر در ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می‌شد که این تعداد اهمیت توسعه آن در شهر را نشان می‌دهد. انتظار این است که حاکمیت کمک‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

شهردار تهران درباره مناسب‌سازی معابر این ایستگاه برای افرادی که دارای معلولیت حرکتی هستند، گفت: یکی از نکات برجسته این ایستگاه این است که همه ضوابط مناسب‌سازی برای افراد کم‌توان در آن اجرا شده است و تمامی آسانسورها و پله برقی‌های ایستگاه فعال هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: