آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۱۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
اولین شماره دو فصلنامه علمی ـ تخصصی «فقه و سیاست» به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
اولین شماره دو فصلنامه علمی ـ تخصصی «فقه و سیاست» منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:ijp.isca.ac.ir قرار گرفت.

ازجمله مقالات این شماره می‌توان به «نقد و بررسی ریاست‌جمهوری زنان» نوشته سیدسجاد ایزدهی، «جایگاه ترور و خشونت در فقه» اثر منصور میراحمدی، ساختار حکومت اسلامی - ولایی و شبکه درونی آن (با تأکید بر دیدگاه امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)» به قلم غلامحسن مقیمی است.

همچنین «تعامل کلام و فقه سیاسی در ولایت فقیه» نوشته قاسم ترخان، «حاکم مشروع در فقه شیعه از منظر آیت‌اللّه شیخ محمد یعقوبی» به قلم عبدالوهاب فراتی، «ظرفیت‌های مبانی ‌امام خمینی(ره) درباره بنای عقلا برای فقه سیاسی» اثر هادی جلالی اصل از دیگر مطالبی است که در این شماره منتشر شده است.

دوفصلنامه «فقه و سیاست» در بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)، پایگاه استنادی سیویلیکا (Civilica)، مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، پرتال جامع علوم انسانی، سامانه نشریه ijp.isca.ac.ir، کتابخوان همراه پژوهان (pajoohaan.ir) و پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی (http://journals.dte.ir) نمایه می‌شود.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: