آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۱۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
خطر کرونا بیخ گوش مردم
فرماندار بهشهر گفت : بارها و بارها در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جدی گرفتن خطر ویروس کرونا هشدارهای لازم به مردم داده شد، اما برخی با سهل انگاری و جدی نگرفتن آن موجب تداوم وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان شده است.
هادی خنجری روز شنبه بیان کرد : مهم ترین و اصلی ترین عامل رسیدن به وضعیت قرمز کرونایی در بهشهر، عادی انگاری وجود ویروس کرونا ، رعایت نکردن واقعی دستور العمل های بهداشتی و عادی شدن دورهمی ها و برگزاری مراسم مختلف در منازل و باغ ها بوده است که بارها در این مورد تذکر داده شد.

وی اظهار داشت : جدی نگرفتن محدودیت های کرونایی تاوان سختی دارد که اعمال محدودیت های جدید بخشی از آن است که پرداخت می شود و در صورت عدم رعایت جدی پروتکل های اعلام شده، محدودیت های شدیرتری اعمال می‌شود.

خنجری با اعلام این که از بامداد امروز شهرستان بهشهر از سه ورودی شرق ، غرب و شمال برای مقابله با کرونا بر روی ورود خودروهای پلاک غیربومی و خروج خودروهای پلاک بومی بسته شده است ، افزود : اعمال محدودیت های مختلف جدید بر تردد و فعالیت صنوف و کارکنان دولت شروع شده است و ستاد مقابله با کرونا دارای اختیارات تام در برخورد با افرادی است که محدودیت ها را رعایت نمی کنند .

وی ادامه داد : در صورت عدم رعایت قوانین و مقرررات و محدودیت های کرونایی با افراد به عنوان یک مجرم برخورد می شود.

فرماندار بهشهر گفت : ویروس کرونا ، ویروس مهلکی است که اسفند ماه سال گذشته تاکنون جان هزاران انسان را در کشورمان و در جهان گرفته است و نمی توان براحتی از کنار آن عبور کرد.

وی افزود : استفاده از فضای رسانه و اطلاع رسانی در این موارد خاص مقابله با ویروس کرونا اقدامی موثر است که باید از این فضا استفاده شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بهشهر با اعلام اینکه شرایط فعلی کرونایی، جدی و خطرناک است ، اظهار داشت : در شرایط فعلی برخورد ما نیز جدی و بدون تعارف خواهد بود و از هر نوع تردد در ساعات ممنوعه در سطح شهر ممانعت می شود و برای ورود و خروج در شهر هم افراد باید دارای مجوز باشند.

وی با تاکید بر این که حفظ سلامت مردم مهمترین اولویت است و همه باید برای فرهنگ سازی در این مورد همکاری کنند ، گفت : برخی استثناء ها همچون خروج بیماران در این دوران از شهر وجود دارد که افراد بیمار هم با توجه به ممنوعیت خروج از بهشهر می توانند مدارک بهداشتی خود را به تایید بهداشت و درمان رسانده و با دارا بودن کارت و مجوز لازم تردد کنند. 

خنجری افزود : همان طور که همه مردم و مسئولان در مرحله اول شیوع کرونا در اسفند ماه و ابتدای سال جانانه وارد میدان شدند ، اکنون هم باید وارد کار شوند و برای کنترل کرونا تلاش کنند.

فرماندار بهشهر با اشاره به محدودیت های تردد در شهر و ورودی و خروجی ، گفت : با هماهنگی های انجام شده سه نقطه ایست و بازرسی در میدان محمد رسول الله، راهداری و حمل و نقل و قسمت شمالی شهر در انتهای خیابان امام خمینی(ره) از کمربندی از بامداد امروز در نظر گرفته شده است و اکنون مسئولیت ما در شهرستان بیشتر از اسفند ماه و عید است و باید بدون تعارف وارد عمل شویم و در اعمال قانون تعارف نشود.

خنجری افزود : جریمه های در نظر گرفته شده برای انواع تخلف ها از ورود خودروهای پلاک غیربومی گرفته تا تردد پس از ساعت 21 تا چهار  بامداد بدون هرگونه تعارفی اعمال می شود ، ضمن این که با توجه به ممنوعیت فعالیت صنوف سطح 2و 3و 4 به مدت دو هفته ، هرگونه فعالیت این اصناف هم با جریمه همراه خواهدبود.

فرماندار بهشهر به مسئولان دستگاه های اجرایی و ادارت و شرکت ها هم هشدار داد و گفت : طبق مصوبه این مراکزباید با حضور یک سوم کارکنان فعالیت کنند و این محدودیت ها بدون اغماض اعمال و با متخلفان برخورد می شود.

وی با اعلام اینکه صدور کارت تردد هم بسیار محدود و به صورت سختگیرانه برای کار راه اندازی انجام می شود ، تاکید کرد : البته استثناء ها همیشه وجود دارد و در مورد اعمال محدودیت ها تنها حفاظت از جان شهروندان مهم است.

فرماندار بهشهر با تاکید بر این که تخلفات به هیچ وجه از چشم قانون دور نمی ماند ، گفت : تمامی مقررات مربوط به اعمال محدودیت های جدید به صورت جدی اعمال می شود و با دوربین هم ورود و خروج خودروها کنترل می شود و لازم است خودروهایی که باید برچسب داشته باشند ، حتما آن را بچسبانند تا در دوربین ها هم دیده شود و جریمه نشوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: