آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۱۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
تحقیقات جدید می گویند
آزمایشات اولیه نشان داده است که سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا در مدتی کوتاه مقاوم است اما با یافته‌های جدید از مقابله طولانی‌مدت نیز خبر می‌دهند.
در پاسخ به این سوال که "پادتن یا آنتی‌بادی تا چه مدت در بدن فعال می‌ماند و می‌تواند در مقابل کرونا مقاومت ‌کند؟" مطالعات جدید نشان می‌دهند که مصونیت انسان در مقابل ویروس کرونا به کمک سلول‌های ایمنی ممکن است چندین سال طول بکشد.

یافته‌های جدید می‌تواند تاثیری بسیار تعیین‌کننده در تحقیقات پیرامون واکسن‌های کرونا داشته باشد. متخصصان تاکید کرده‌اند که مدت تاثیر واکسن بسیار مهم است.

تا به حال تحقیقات انجام گرفته حکایت از آن داشتند که آنتی‌بادی‌ها تنها در مدتی کوتاه تاثیر داشته‌اند و در مواردی حتی افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شدند دوباره کرونا گرفتند و بدن این افراد نتوانسته‌ آنتی‌بادی تولید کند.

نتایج آزمایشات در انگلیس و چین درباره آنتی‌بادی‌ها و عارضه‌هایی که بدن می‌تواند به آن دچار شود نیز تردیدها را بیشتر کرده بود. براساس این آزمایش‌ها گفته شد که پادتن در بدن بیماران، چند ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ به مقدار کمتری تولید شده و کاهش داشته است.

اما متخصصان علوم پزشکی اکنون بر این باور که کاستن میزان آنتی بادی، نشان‌گر کاهش مقاومت سیستم ایمنی بدن نیست. این محققان گفتند مهم آن است که سیستم ایمنی بدن بتواند "حافظه ایمونولوژیک" داشته باشد.

این متخصصان از جمله "ماریون په‌پر" از دانشگاه واشنگتن با استناد به مطالعات جدید گفته‌اند بیشتر افرادی که کرونا گرفتند و بهبود یافته‌اند هنوز سلول‌های ایمنی کافی برای از بین بردن ویروس کرونا و مقابله با آن را داشته‌اند. این سلول‌ها با پادتن موجود در بدن تفاوت دارند و ممکن است برای مدت‌ زمان  طولانی و حتی سال‌ها در بدن باقی بمانند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: