آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
با عبور از گذرگاه غیرقانونی
یک کاروان نظامی متشکل از ۳۵ دستگاه کامیون متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا با عبور از گذرگاه غیرقانونی در مرز عراق، وارد خاک سوریه شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، یک کاروان نظامی متعلق به ارتش اشغالگر آمریکا از یک گذرگاه غیرقانونی در مرز عراق عبور کردند و به سوریه رسیدند. این منابع خبری محموله کامیون‌ها را خودروهای نظامی، لودر، خودرو، لوازم لجستیکی، تانکر حمل سوخت جنگنده و کامیون‌های پلمپ‌شده اعلام کردند و روسیا الیوم نیز در گزارش خود از حرکت این کاروان نظامی به سمت پایگاه‌های آمریکا در جنوب الحسکه خبر داد.

گفتنی است که در هفته‌های گذشته، نیروهای اشغالگر ارتش آمریکا بارها تانکرهای حامل نفت سوریه را از طریق همین گذرگاه غیر قانونی «الولید» به عراق منتقل کرده‌اند.

به گزارش مهر، هشت روز پیش (سی ام آبان) نیز منابع محلی سوریه خبر دادند که یک کاروان نظامی متعلق به ارتش اشغالگر آمریکا شامل کامیون و خودروهای زرهی از پایگاه‌های غیر قانونی این کشور در منطقه «الجزیره» سوریه و از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید» وارد خاک عراق شدند.

بنا بر اعلام این منابع محلی، این کاروان از پایگاه آمریکا در فرودگاه نظامی «خراب الجیر» خارج و به سوی گذرگاه الولید در مرز با عراق حرکت کرد. این چهارمین کاروان نظامیان آمریکایی بود که در طول کمتر از یک هفته از سوریه به خاک عراق وارد می‌شد.

نظامیان آمریکایی با همدستی نیروهای دموکرات کردستان سوریه موسوم به «قسد» در طول ماههای گذشته صدها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه را از منطقه الجزیره خارج کرده و در خارج از سوریه به فروش رسانده اند. شایان ذکر است آمریکا و هم پیمانان آنها، بخش عمده ای از میادین نفتی در منطقه الجزیره در دو استان الحسکه و دیرالزور سوریه را در اختیار دارند.

افزون بر این، نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند. 
برچسب ها: کاروان ، آمریکا ، سوریه ، عراق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: