آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۲۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
مدیر جهاد کشاورزی شیروان خبرداد:
سال گذشته فقط 400 تن بذر اوزیع شد اما امسال توزیع بذر اصلاح شده غلات در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته هفت برابر افزایش یافته است.
مهران حیاتی روز اظهار داشت: سالانه هزار و ۲۰۰ تن بذر در بین کشاورزان این شهرستان توزیع می شود که سال گذشته به دلیل بارش های مناسب پاییزه و بذور خودمصرفی فقط ۴۰۰ تن بذر توزیع شد.

وی با بیان اینکه امسال سه هزار تن بذر اصلاح شده بین کشاورزان شهرستان توزیع شد گفت: امسال برای هر هکتار از اراضی زراعی آبی گندم، ۲۰۰ کیلوگرم و اراضی دیم، ۱۰۰ کیلوگرم بذر اصلاح شده یارانه دار توسط سه شرکت توزیع شد.

حیاتی افزود: امسال در فصل اردیبهشت و خردادماه شاهد بادهای گرمی بودیم که باعث ضعیف تر شدن دانه های گندم شد و همین امرباعث مراجعه بیشتر کشاورزان برای دریافت توزیع بذر اصلاح شده گندم و جو در سال جاری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: با توجه به ماهیت کشت محصولات پاییزه که ریسک بالایی دارد بهتر است کشاورزان کشت محصولات پاییزه را تحت نظر کارشناسان و مروجان انجام داده و پراکنش بارندگی‌ها و کود دهی به موقع را مد نظر قرار دهند.

به گفته حیاتی پیش بینی می شود امسال ۲۵ هزار هکتار کشت دیم و ۱۵ هزار هکتار کشت آبی محصولات مختلفدر این شهرستان صورت گیرد که هنوز کشت پاییزه ادامه دارد.

میانگین بارش سالیانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.

مرکز شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است که این خطه افزون بر ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.
برچسب ها: بذر ، غلات ، شیروان ، توزیع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: