آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۲۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
موضع گیری جدید وزیر خارجه قطر درباره بحران دوحه
محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت: هر راهکاری برای حل بحران خلیج فارس( بحران میان دوحه و چهار کشور عربی) باید فراگیر و حافظ وحدت خلیج فارس باشد.
به گزارش پایگاه خبری معاصر به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر گفت: هر راهکاری برای حل بحران خلیج فارس( بحران میان دوحه و چهار کشور عربی) باید فراگیر و حافظ وحدت خلیج فارس باشد.

وی افزود: ما به حل بحران خوش بین هستیم و نمی توانیم بگوییم که همه مشکلات یکروزه حل خواهد شد. بحران خلیج فارس ارتباطی با توافقات آبراهام یا هر گونه عادی سازی با اسرائیل ندارد. عادی سازی روابط با اسرائیل در حال حاضر کمکی به ملت فلسطین نخواهد کرد.
وزیر خارجه قطر در ادامه از پیشرفت های حاصل شده در بحران لیبی هم سخن گفت.

این درحالی است که جرد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیرا به قطر و عربستان سفر کرد. برخی رسانه ها علت این سفر را تلاش برای میانجی گری میان دوحه و ریاض داستند.
چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر در ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر قطع و تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کردند و ۱۳ شرط برای توقف این محاصره و قطع روابط مطرح شده است. دوحه بر مخالفت خود با هر اقدامی که نقض تصمیم ملی‌اش باشد، تاکید کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: