آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۵۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
استاندار تهران گفت:
استاندار تهران گفت: شمار فوتی‌های استان بر اثر ابتلا به کرونا تا صبح روز گذشته به ۱۷ نفر رسیده است، وی ادامه داد: اثربخش‌ترین اقدامی که می‌تواند در کاهش انتقال ویروس کووید ۱۹ انجام گیرد، اجرای کامل پروتکل‌ها، طرح جامع مدیریت هوشمند، کارهایی که در طرح شهید سلیمانی انجام گرفته و رهگیری بیماران است.
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز اظهار کرد: شمار مبتلایان بستری در بخش‌های مختلف درمانی استان تهران نیز بیش از یک هزار و ۹۰۰ نفر است که نزدیک به ۹۵۰ نفر آن‌ها در بخش‌های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه استان تهران هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد، گفت: نباید فراموش کرد که هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد و عادی انگاری شرایط، وضعیت کنونی را متزلزل و بار دیگر محدودیت‌ها را باز می‌گرداند.

استاندار تهران با بیان اینکه شمار فوتی‌های استان بر اثر ابتلا به کرونا تا صبح روز گذشته به ۱۷ نفر رسیده است، ادامه داد: اثربخش‌ترین اقدامی که می‌تواند در کاهش انتقال ویروس کووید ۱۹ انجام گیرد، اجرای کامل پروتکل‌ها، طرح جامع مدیریت هوشمند، کارهایی که در طرح شهید سلیمانی انجام گرفته و رهگیری بیماران است.

محسنی بندپی عنوان کرد: در کنار این اقدامات مردم که تاکنون همراهی قابل توجه و شایسته قدردانی داشتند نیز باید متوجه باشند که هر نوع سهل انگاری و عادی انگاری شرایط و به دنبال آن بی‌توجهی به محدودیت‌ها از جمله ترددهای شبانه می‌تواند بار دیگر ما را در وضعیت شیوع ویروس کووید ۱۹ و  افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها قرار دهد.

وی به لغو ممنوعیت تردد بین استانی در کشور به غیر از استان‌های شمالی اشاره کرد و گفت: با وجود اعلام چنین مصوبه‌ای، مردم باید تا عادی شدن شرایط و ریشه‌کنی ویروس کووید ۱۹ در سطح کشور، خود نسبت به خطرات سفرهای بی‌مورد و غیرضروری اگاهی داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: