آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۱۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
منابع سودانی خبر دادند؛
همزمان با تشدید تنش در مرز سودان و اتیوپی،یک منبع نظامی سودان امروز چهارشنبه از سقوط یک بالگرد ارتش این کشور در منطقه مرزی اتیوپی خبر داد.
یک بالگرد در مرز اتیوپی و سودان سقوط کردبه گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از منابع سودانی، این بالگرد در ایالت القضارف در نزدیکی مرز اتیوپی سقوط کرده است.

این منبع که خواست نامش فاش شود، افزود که سرنشینان این بالگرد همگی سالم هستند.

هنوز مسئولان سودان و ارتش این کشور درباره این حادثه اظهارنظر نکرده‌اند.

بازدید فرماندهان ارتش سودان از نوار مرزی

«محمد عثمان الحسین» رئیس ستاد مشترک ارتش سودان و شماری از فرماندهان ارشد سودان از نوار مرزی اتیوپی بازدید کردند.

وبگاه «سودان تریبون» امروز چهارشنبه به نقل از برخی منابع نظامی موثق با اعلام این خبر گزارش کرد که بازدید این فرماندهان ارتش از منطقه مرزی اتیوپی پس از آن صورت گرفت که روز دوشنبه شش زن و کودک به دست شبه‌نظامیان اتیوپی کشته شدند.

وزارت خارجه سودان روز سه‌شنبه(دیروز) از جامعه جهانی خواست تا جنایت‌های شبه‌نظامیان اتیوپی علیه غیرنظامیان را محکوم کند.

چند روز پیش ارتش سودان اعلام کرد که با شبه‌نظامیان اتیوپی درگیر نیست بلکه با نیروهای نظامی فدرال درگیر است که بر کل منطقه مورد مناقشه سیطره پیدا کرده‌اند.

از حدود ۲۶ سال پیش شبه‌نظامیان اتیوپیایی با یورش به اراضی کشاورزان سودانی در منطقه «الفشقه» آن‌ها را به زور سلاح از مزارع خود بیرون رانده و زمین‌های آن‌ها را تصرف کردند. خارطوم، ارتش اتیوپی را به حمایت از این شبه‌نظامیان متهم کرده است. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار