آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
March 05 2021-جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر دادند؛
دیدار ایران و ارمنستان که در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، دو طرف به معرفی فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده به منظور توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداختند و زمینه‌های همکاری مشترک بین طرفین تبیین و تبادل نظر شد.
به گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در دیدار دوجانبه میان رؤسای سازمان‌های SME (صنایع کوچک و متوسط) ایران و ارمنستان که روز شنبه در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، دو طرف به معرفی فعالیت‌ها و اقدام‌های انجام شده به منظور توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداختند و زمینه‌های همکاری مشترک بین طرفین تبیین و تبادل نظر شد.

علی رسولیان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این دیدار با اشاره به ارتباط نزدیک بین مردم ایران و ارامنه و فرصت‌های گسترده همکاری بین دو کشور، بر توسعه همکاری بین بنگاه‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و برگزاری نمایشگاه با حضور شرکت‌های ایرانی و ارمنی در تهران و ایروان تأکید کرد.

وی به تجربیات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ایجاد و توسعه زیرساخت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و همچنین بومی‌سازی مدل‌های توسعه صنایع کوچک و متوسط نظیر توسعه خوشه‌های کسب و کار، توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و کنسرسیوم‌های صادراتی اشاره و درباره ارائه خدمات فنی و مهندسی و اشتراک تجربیات با ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین با اشاره به تجربه ایجاد مراکز مبادله فن‌آوری با سایر کشورها در سازمان صنایع کوچک، ایجاد مرکز دائمی تبادل فن‌آوری بین دو کشور در تهران و برگزاری نشست‌های رو در رو بین شرکت‌های ایرانی و ارمنی برای مبادله فن‌آوری را پیشنهاد کرد.

لوون اوهانسیان رئیس مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط ارمنستان نیز در این دیدار با ابراز علاقه‌مندی از حضور در ایران به‌عنوان کشور دوست و همسایه، به تشریح برنامه‌های اجرایی و فعالیت‌های این مرکز پرداخت.

وی بر آمادگی کشورش در گسترش همکاری‌ها، به‌ویژه در حوزه بنگاه‌های کوچک و متوسط و اشتراک تجارب موفق تأکید کرد.

در این نشست مقرر شد موارد همکاری مشترک در قالب تفاهم نامه همکاری بین دو طرف تدوین و پس از تأیید و امضای رؤسای دو مجموعه اجرایی شود.

همچنین مقرر شد با هماهنگی به‌عمل آمده، در روزهای آینده، یک هیأت ارمنی از شهرک‌های صنعتی و تعدادی از واحدهای تولیدی مستقر در آن‌ها بازدید کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار