آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
March 03 2021-چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
راشاتودی منتشر کرد
دستورالعمل جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد «مبارزه با تبعیض» که به‌تازگی امضا شده است، بحث و جدال بسیاری از منتقدان را برانگیخته که می‌گویند این امر با اجازه‌دادن به ورزشکاران تراجنسیتی برای رقابت، ورزش زنان را نابود می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، بایدن در اولین روز کاری خود ده‌ها دستور جدید را امضا کرد، از جمله یکی از موارد تبعیض جنسیتی که به عقیده بسیاری کالج‌ها را موظف به تأیید ورزشکاران تراجنسیتی برای ورزش زنان می‌کند. این دستور با عنوان «پیشگیری و مبارزه با تبعیض بر اساس هویت جنسیتی یا جهت‌گیری جنسی» به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا در ورزش‌های دبیرستان و کالج مطابق با هویت جنسیتی خود و نه جنسیت بیولوژیکی شرکت کنند.   

در این مقاله آمده است: کودکان و نوجوانان باید بتوانند بدون نگرانی در مورد عدم دسترسی به دستشویی، رختکن یا ورزش در مدرسه به تلاش و فعالیت خود ادامه دهند. این اتفاق بازتاب گسترده‌ای در بین فعال‌های ورزش زنان در آمریکا داشته و بعضی‌ها آن را روزي غم‌انگیز برای ورزش زنان دانستند. عده‌ای در شبکه اجتماعی خود با ناراحتی از این تصمیم بایدن اعلام کردند به لطف دستورالعمل جدید بایدن، زنان باید در برابر مردان بیولوژیکی در معرض خطر مصدومیت و ازدست‌دادن عنوان قهرمانی خود قرار بگیرند. 

 این اتفاق مخرب و نابود‌کننده است. این دستور موجب خشم و عصبانیت در شبکه‌های اجتماعی شد و بسیاری اظهار کردند که هجوم ورزشکاران تراجنسی ورزش‌های زنان را خراب می‌کند. بر این اساس مراکزی که زیر بار اجرای این دستورالعمل نروند، از دریافت بودجه دولتی محروم خواهند شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار