آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
March 03 2021-چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
به دلیل شورش ناشی از مخالفت با محدودیت های کرونایی
پلیس آمستردام پایتخت هلند اعلام کرد، حداقل ۱۹۰ نفر در جریان «شورش» روز یکشنبه (روز گذشته) حین تظاهرات علیه محدودیت‌های اعمالی دولت هلند برای مقابله با ویروس کرونا بازداشت شدند.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، تصمیم هلند برای تمدید قرنطینه در این کشور که از ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) وضع شده است، هلندی‌های معترض را به خیابان‌ها کشاند و نیروهای امنیتی با سرکوب شدید پاسخ معترضان را دادند. 

تصمیم دولت هلند برای تمدید قرنطینه در این کشور تا ۹ فوریه (۲۱ بهمن) از یک سو و اعمال مقررات منع آمد و شد شبانه (از ساعت ۲۱ تا ۴:۳۰) با تظاهرات اعتراضی در آمستردام پایتخت و شهر «آیدهوون» هلند مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس آمستردام پایتخت هلند اعلام کرد، حداقل ۱۹۰ نفر در جریان «شورش» روز یکشنبه (روز گذشته) حین تظاهرات علیه محدودیت‌های اعمالی دولت هلند برای مقابله با ویروس کرونا بازداشت شدند.

تاکید پلیس هلند بر «شورش» در جریان تظاهرات معترضان هلندی در حالی مطرح شده که فیلم‌های منتشر شده از اعتراضات روز گذشته نشان می‌دهد، نیروهای امنیتی با خودروهای آب‌پاش، گاز اشک آور و پلیس سواره نظام برای متفرق کردن معترضان استفاده و به شدت آنها را سرکوب کردند.

در جریان این اعتراضات در برخی مناطق آمستردام و همچنین شهر آیدهوون، تعدادی از معترضان با نیروهای پلیس درگیر شدند و همچنین به مغازه‌ها، کافه‌ها یورش بردند.

معترضان در آیدهوون برای جلوگیری از حرکت نیروهای پلیس و امنیتی، یک خودرو را وسط خیابان به آتش کشیدند.

بنا بر گزارش‌ها، حداقل ۱۵۰۰ نفر در تظاهرات اعتراضی در آمستردام پایتخت هلند شرکت داشتند.

برچسب ها: هلند ، کرونا ، پایتخت هلند ، جنگ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار