آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
February 27 2021-شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی؛
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: طی چند هفته اخیر سیر تقریبا ثابتی در خصوص تعداد بیماران بستری و فوتی‌ها داشته‌ایم ولی طی چند روز اخیر شاهد افزایش نسبی تعداد مراجعان سرپایی بوده‌ایم و این یعنی اگر دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم، ممکن است طی چند هفته آینده تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها هم افزایش داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، مهرداد بابایی با اشاره به اینکه هنوز عده زیادی در کشور به ویروس کرونا مبتلا نشده و بدن آنها در مقابل این ویروس ایمنی ندارد، اظهار کرد: با این اوصاف با کوچکترین اهمال و عادی انگاری شرایط ممکن است شاهد موج چهارم این بیماری باشیم.

وی ادامه داد: طی چند هفته اخیر سیر تقریبا ثابتی در خصوص تعداد بیماران بستری و فوتی‌ها داشته‌ایم ولی طی چند روز اخیر شاهد افزایش نسبی تعداد مراجعان سرپایی بوده‌ایم و این یعنی اگر دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم، ممکن است طی چند هفته آینده تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها هم افزایش داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در شرایط فعلی بازگشایی و فعالیت مجدد صنوف اقدامی منطقی است، گفت: مسئولان در ستاد ملی کرونا ساعات‌ها در خصوص موارد مختلفی که با معیشت، اقتصاد و سلامت مردم مرتبط است بحث و گفت‌وگو و در نهایت تصمیمات نهایی را ابلاغ می کنند.

وی توضیح داد: واقعیت این است تصمیم گیری در خصوص بحث معیشت و سلامت مردم تیغی دو دم است به همین دلیل حتی در کشورهای پیشرفته که زیرساخت‌های اقتصادی مناسبی دارند هم شاهد بازگشایی مجدد صنوف هستیم.

بابایی تاکید کرد: خوشبختانه صنوف و مردم تا کنون همکاری مناسبی در خصوص رعایت پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی داشته‌اند و از آنها درخواست می‌شود این مسیر را به همین منوال ادامه دهند تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: با رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و عدم حضور در مکان‌های عمومی و تجمعات می توانیم از گسترش کرونا جلوگیری کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار