آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
March 05 2021-جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
محققان ابداع کرده اند؛
دانشمند ایرانی دانشگاه «رود آیلند» با همراهی «دانیل راکسبری» از همین دانشگاه، یک پانسمان هوشمند جدید ساخته که می‌تواند در لحظه از ابتلا به عفونت‌های مضر جلوگیری و با نانولوله‌های کربن وضعیت عفونت در زخم‌ها را پیگیری کند.
به گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از نانو ورک، کارکرد پانسمان‌ها یا «چسب زخم» برای پوشاندن زخم‌ها برای همه افراد روشن است، اما اگر این باندها بتوانند عفونت‌ها را نیز تشخیص دهند بسیار مفیدتر خواهند بود.

محققان با استفاده از نانوحسگرهای جاسازی شده در الیاف پانسمان، ابزاری کاربردی و غیرتهاجمی را برای شناسایی و نظارت بر عفونت رخ داده در محل زخم ایجاد کرده‌اند.

«محمد معین صفایی» دانشمند ایرانی دانشگاه «رود آیلند» با همراهی «دانیل راکسبری» از همین دانشگاه،  یک پانسمان هوشمند جدید ساخته  که می‌تواند در لحظه از ابتلا به عفونت‌های مضر جلوگیری و با نانولوله‌های کربن وضعیت عفونت در زخم‌ها را پیگیری کند.

یک دستگاه پوشیدنی کوچک، این پانسمان هوشمند را کنترل کرده و به صورت بی‌سیم(از طریق ارتباط نوری) سیگنال‌های نانولوله‌های کربنی تعبیه شده در پانسمان را تشخیص می‌دهد. سپس این سیگنال می‌تواند به دستگاهی مانند تلفن هوشمند منتقل شود که توانایی ارسال هشدارهای خودکار به بیماران یا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار