آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
آخرین اخبار
February 26 2021-جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۶۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
یادداشت
صداوسيما بايد جنبه منتقدانه خود را حفظ کند و آمادگي حضور موافقان و مخالفان را بيشتر داشته باشد، تا تبديل به رسانه‌اي فراگير شود.
با اين حال توهين، افترا و بيان سخنان توهين‌آميز خطاب به شخصيت‌هايي که مطابق قانون اساسي و قوانين مجازات اسلامي نبايد به آن‌ها توهين شود، بايد مورد بررسي قرار بگيرد. کساني که در اين خصوص مراقبت‌هاي لازم را انجام نداده‌اند، بايد مورد پيگيري قوه‌قضائيه قرار بگيرند.
در اين مصداق بايد از نظام دفاع شود، نه افرادي که موردنظر هستند. صداوسيما بايد مراقبت‌هاي بيشتري در مورد مهمانان خود و سخنان آنان انجام دهد؛ امري که به‌نظر مي‌آيد تا کنون مورد بررسي دقيق قرار نگرفته است. نبايد افرادي به رسانه ملي دعوت شوند که سخنان آنها باعث بروز التهاب در جامعه شود.
صداوسيما زير نظر شوراي سياستگذاري اداره مي‌شود. گاهي گفته مي‌شود که بايد آنتني که در آن توهين‌هاي آشکاري به رئيس‌جمهوري و دولت انجام شده، همان لحظه قطع مي‌شد. بايد براي تصميم‌گيــري در مورد اين اقدام منتظر نظر شوراي سياستگذاري بود. تصميم‌گيري در اين مورد در فضاي احساسي و ملتهب اقدام صحيحي نيست.
هرچه به فضاي انتخاباتي 1400 نزديک‌تر مي‌شويم، هيجانات سياسي بر تعقل غلبه مي‌کند و ممکن است رفتارهايي انجام شود که در شان و شئونات مسئولان نظام نيز نباشد.
بايد مراقب بود تا شعارهايي که در اين روزهاي منتهي به انتخابات داده مي‌شود، با شعور همراه شود تا جو رواني جامعه آشفته نگردد.
نبايد اجازه داد فضاي ملتهب و خدايي ناکرده غبارآلود سياسي در آستانه انتخابات 1400 در کشور شکل بگيرد. اين موضوع به نفع هيچ شخص و جرياني نخواهد بود و تنها نتيجه آن نااميدي مردم است. خصوصا کساني که در مسئوليت و موقعيت‌هاي حساس تريبون دارند، نبايد از صداوسيما به‌عنوان تريبون انتخاباتي خود استفاده کنند يا اجازه اين کار را به افرادي بدهند.
همه دستگاه‌ها، نهادها و افراد بايد در روند حضور حداکثري مردم در انتخابات پيش رو کمک کنند تا شاهد افزايش ميزان راي‌دهندگان باشيم. راي دادن به نفع کشور است. با اين وجود فضاي سياسي کشور در انتخابات 1400نبايد به دنبال شخص‌محوري برود. برنامه و گروه همکاران براي مردم مهم هستند که آيا کارآمدي لازم را دارند. مردم در گذشته شعارهايي را شنيده‌اند که به آنها عمل نشده است.
با توجه به اين موضوع، آن برنامه‌هاي اجرايي که قابليت عملياتي شدن دارند بايستي در معرض ديد افکار عمومي قرار بگيرد تا مردم به‌درستي انتخاب کنند.

* فعال سیاسی اصولگرا


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار