پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 18 2021-يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۷۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
سخنگوی وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه داده؛
سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با اینکه چگونه می توان کودکان را از ابتلا به کرونا دور نگه داشت، به چند توصیه بهداشتی پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر سه شنبه بیست و هشتم بهمن ۹۹ ، در پایان ارائه آمار روزانه کرونا، به ارائه توصیه های بهداشتی پرداختند و گفت: تمامی گروه‌های سنی، از جمله کودکان و نوجوانان در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، بنابراین لزوم استفاده از ماسک و نظارت مداوم والدین در نحوه استفاده صحیح بچه ها از ماسک، اهمیت ویژه‌ای در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد

وی افزود: توصیه ما این است که برای کودکان از ماسک ‌های مناسب با اندازه صورت و برای تشویق آنها به ماسک زدن از ماسک‌ های رنگی و جذاب استفاده کنید. به کودکان خود آموزش دهید که تحت هیچ شرایطی ماسک خود را با فرد دیگری تعویض نکنند، هرگز به بخش جلویی ماسک دست نزنند و هنگام برداشتن ماسک از روی صورت از قسمت بندها آن را خارج کنند. همچنین در صورت مرطوب یا آلوده شدن ماسک، حتما آن را تعویض کرده و ماسک آلوده را در سطل‌های زباله دردار بیندازند.

لاری ادامه داد: در صورتی که کودک دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید است و در تحمل استفاده از ماسک مشکل دارد، حتما با پزشک مشورت شود. اگرچه معمولا برای کودکان مبتلا به نقص ایمنی، مبتلا به فیبروز کیستیک یا بیماری‌هایی مانند سرطان، استفاده از ماسک توصیه می‌شود، اما باید با مشورت پزشک باشد.

وی گفت: توصیه می‌شود برای کودکانی که مهارت لازم جهت استفاده از ماسک را ندارند، مانند کودکان دچار اختلالات تکاملی، ناتوانی، کم شنوایی، معلولیت و...، از محافظ صورت یا شیلد استفاده شود. همچنین لازم است، محافظ‌های صورت چند بار مصرف، بعد از هر بار استفاده به درستی با آب و صابون شسته یا با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار