پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 22 2021-پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
پس از یکسال بلاتکلیفی؛
کار بازسازی چمن و سقف ورزشگاه تختی پس از مشخص شدن پیمانکار در حالی قرار است از نیمه دوم اسفند آغاز شود.
بالاخره پروژه بازسازی تختی فاز اجرایی آن کلید خوردبه گزارش پایگاه خبری معاصر، سال گذشته در نشستی مشترک میان مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، رضا گل محمدی مدیرکل پیشین اداره ورزش و جوانان استان تهران و استاندار تهران موضوع بازسازی و بهسازی ورزشگاه تختی مطرح و تامین اعتبار لازم برای آن از سوی وزارت ورزش و استانداری به تصویب رسید.

در این جلسه و با دستور وزیر ورزش ۱۰ میلیارد تومان برای این کار در نظر گرفته شد.

بعد از گذشت چندماه، نیمی از این اعتبار مصوب در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار گرفت تا این اداره کل تعمیرات سقف و سازه ورزشگاه تختی را آغاز کند.

حمیدرضا حسین پور مدیر مجموعه ورزشی تختی درباره آخرین اقدامات انجام شده در این خصوص به ایسنا، گفت: با وجود این که ۲ ماه است اعتباری بالغ بر ۴میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای بازسازی چمن و سقف ورزشگاه تختی ابلاغ شده، اما همچنان در انتظار بازسازی این مجموعه هستیم. البته مناقصه انجام شده و پیمانکار نیز قرار است بزودی مشخص شود تا کار بازسازی از نیمه دوم اسفندماه آغاز گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این میزان اعتبار تخصیص یافته برای بازسازی ورزشگاه تختی کافی است یا خیر؟ افزود: این میزان اعتبار برای بازسازی چمن، سازه و کابل پیش بینی شده و ما سعی داریم در ابتدای امر چمن طبیعی این ورزشگاه را بازسازی کرده و در صورت امکان برای فصل آینده لیگ آماده شویم. بخش سازه نیز بعد از اینکه پیمانکار مشخص شد باید در خصوص تعویض کابل‌ها نظر نهایی را ارائه دهد که آیا کابل‌ها نیاز به تعویض دارد و یا می‌توان آن‌ها را دوباره ترمیم کرد. به هر صورت این مسئله بستگی به نظر مشاورین این طرح خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: البته این میزان اعتبار برای فاز اول پروژه که بازسازی زمین چمن طبیعی و مطالعات درباره سازه است، کافی بوده و در سال آینده برای شروع فاز دوم پروژه باید اعتبار دیگری از سوی سازمان برنامه و بودجه پیش بینی شود.

حسین پور گفت: این ورزشگاه ۴۵ سال است که هیچ گونه بازسازی در آن صورت نگرفته و چمن طبیعی آن مربوط به ۱۰ سال پیش است.
 وی در پایان پیرامون این پرسش که آیا این بودجه در حال حاضر به شما اختصاص پیدا کرده است یا خیر، افزود: بودجه تخصیص یافته از سوی دولت در اختیار اداره کل ورزش و جوانان است و دیگر این پروژه ارتباطی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ندارد. به هر صورت اتفاق خوبی بود که امیدوارم تا پایان سال بتوانیم فار اول این ورزشگاه را بازسازی و آماده بهره برداری کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار