پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 18 2021-يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
با حضور رئیس‌جمهور
بهره برداری از طرح ملی آزاد راه غدیر دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری آغاز شد.
بهره برداری از طرح ملی آزاد راه غدیر آغاز شدبه گزارش پایگاه خبری معاصر، آزادراه شش باندغدیر، سه باند رفت و سه باند برگشت دارد و طول این آزاد راه ۱۵۸ کیلومتر است که از آبیک استان قزوین شروع و تا چرم شهر انتهای نقطه شرقی استان تهران امتداد دارد و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران نقش مهمی در کاهش ترافیک بویژه در آزاد راه‌های قزوین - کرج و کرج - تهران ایفا می‌کند.

این آزاد راه که با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان تکمیل شده است، حدود پنج آزاد راه و بزرگراه شمالی و جنوبی را به هم متصل می‌کند و بخشی از راه ابریشم کشور است.

همچنین آزاد راه ترانزیتی غدیر دو ساعت مسافت را کوتاه می‌کند سالانه حدود ۶۰ میلیون لیتر سوخت مصرفی و حدود ۲۵۰ هزار تن آلاینده‌ها را کاهش می‌دهد که سهم بزرگی در کاهش آلایندگی تهران و کرج دارد.

آزادراه غدیر بخشی از کریدور شرق به غرب، شمال به جنوب و بخشی از کریدور ترانزیت آسیایی است که موجب تسهیل تردد خودروهایی می‌شود که از استان‌های شمال غربی و غرب کشور با عبور از تهران به سمت جنوب شرق و شمال شرق می‌روند.

کار ساخت آزادراه غدیر با مشارکت ۷۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و سهم ۳۰ درصدی دولت از سال ۱۳۹۴ آغاز و در مدت ۵ سال تکمیل شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار