پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 18 2021-يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مدیر جهادکشاورزی مراغه خبر داد
مدیر جهادکشاورزی مراغه گفت:کمبود کانتینر یخچال‌دار برای انتقال محصول تجار و باغداران به بنادر جنوبی صادرکنندگان را دچار مشکل کرده است و افزود: صادرات سیب درختی مراغه به خارج از کشور به دو برابر افزایش یافته است.
صادرات سیب درختی مراغه به خارج از کشور دو برابر افزایش یافته استبه گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، اسماعیل کریمی‌اصل اظهار داشت: از نیمه دوم بهمن ماه در روز بیش از ۵۰۰ تن سیب درختی به کشورهای خارجی صادر می‌شود.

وی افزود: سیب‌های صادراتی مراغه، در بسته‌بندی‌های سفارشی بیشتر به کشورهای هندوستان، روسیه، عراق، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان و پاکستان صادر می‌شود.

کریمی‌اصل اضافه کرد: با افزایش تولید سیب درختی در مراغه هنوز بخشی از محصول باغداران و تجار سیب در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی مراغه، هر کیلوگرم سیب درختی باغداران به‌صورت عمده ۵ تا ۹ هزار تومان در سردخانه‌ها عرضه می‌شود.

وی افزود: با رونق گرفتن صادرات، کمبود کانتینر یخچال‌دار برای انتقال محصول تجار و باغداران به بنادر جنوبی صادرکنندگان را دچار مشکل کرده است.

کریمی‌اصل یادآور شد: برای صادرات سیب به کشور هندوستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیاز به کانتینرهای یخچال‌دار است.

وی گفت: امسال تولید سیب در مراغه با ۲۰ درصد افزایش به بیش از ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

باغداران مراغه‌ای در تولید میوه در استان رتبه اول را دارند. سالانه در این شهرستان بیش از ۴۰۰ هزار تن محصول تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

از مجموع ۴ میلیون تن سیب درختی تولید شده در کشور سالانه یک و نیم میلیون تن صادر می‌شود.

ایران در زمینه صادرات سیب درختی در جایگاه ششم دنیا قرار دارد و صادر نشدن به موقع سیب کشور موجب از بین رفتن بازارهای خارجی این محصول باغبانی خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار