پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 22 2021-پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
طبق نظر پیمانکار میراث فرهنگی؛
مالک عمارت «جنانی» همدان گفت: مرمت کامل بنا بین ۶ تا ۷ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که شاید میراث فرهنگی رقمی حدود ۱۵۰ میلیون از این مبلغ را تقبل می‌کند، بنابراین کل هزینه توسط مالک تأمین می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، علی جواهری، اظهار کرد: تا جایی که امکان داشت خط ریزش بنا براساس نقشه پیمانکار میراث فرهنگی مهار شده است اما تا استحکام بخشی کامل انجام نگیرد نمی‌توان تضمین صددرصد برای عدم ریزش داد.

وی تصریح کرد: دیوار بنا که از دو ضلع آسیب دیده و ریزش کرده بود به طور کامل مرمت شده و داخل بنا نیز مرمت اضطراری و بستن داربست انجام شد، اما استحکام بخشی و مرمت کلی مشمول هزینه است که پس از دریافت وام انجام خواهد شد.

جواهری ادامه داد: طبق نظر پیمانکار میراث فرهنگی مرمت کامل بنا بین ۶ تا ۷ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که شاید میراث فرهنگی رقمی حدود ۱۵۰ میلیون از این مبلغ را تقبل می‌کند، بنابراین کل هزینه توسط مالک تأمین می‌شود.

مالک عمارت جنانی با بیان اینکه برای دریافت وام معرفی‌نامه میراث فرهنگی به بانک ارائه شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون به این درخواست ترتیب عمل داده نشده و با وجود گذشت چند ماه و پیگیری‌ها همچنان منتظر دریافت وام هستیم.

به گزارش ایسنا، عمارت «جنانی» یا مسافرخانه آبادان بنایی تاریخی با قدمتی بیش از ۸۰ سال است که آن را متعلق به اواخر دوران قاجار و اوایل پهلوی می‌دانند. این بنا که سالیان سال در وضعیتی نگران کننده به سر می‌برد در خیابان شهدای همدان واقع شده و پس از کِش و قوس‌های فراوان قرار است پس از انجام عملیات مرمت، به هتل سنتی تبدیل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار