پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
April 22 2021-پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
استاندار خراسان شمالی گفت:
استاندار خراسان شمالی از کاشت ۴۰۰ هزار نهال در هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان از پاییز امسال تاکنون خبر داد و اظهار داشت: خراسان شمالی از جنگل‌های بسیار انبوهی برخوردار است.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، محمد علی شجاعی ظهر پنج شنبه در آئین درختکاری که به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی برگزار شد، از کاشت ۴۰۰ هزار نهال در هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان از پاییز امسال تاکنون خبر داد و اظهار داشت: خراسان شمالی از جنگل‌های بسیار انبوهی برخوردار است.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد استان را جنگل و مرتع پوشانده است بنابراین بحث منابع طبیعی در استان بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در دو سال اخیر با جذب کمک‌های مالی و اعتباری از سطح ملی و سازمان جنگل‌ها و مراتع، در قالب یک تفاهم‌نامه طرح‌های آبخوان داری و آبخیزداری بسیار عظیمی در استان اجرا شده است.

شجاعی با بیان اینکه بخش کشاورزی پیشران اقتصادی استان است، گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در استان خراسان شمالی از طرح‌های حیاتی است و استان با اجرای این طرح‌ها توانسته بخش عمده‌ای از زمین‌های پایین دست سدها را زیر پوشش ببرد.

بر اساس این گزارش به مناسبت آغاز هفته منابع‌طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری، استاندار خراسان شمالی با غرس چند اصله نهال در استانداری، ضمن نکوداشت این سنت حسنه، مردم را به توسعه فرهنگ کاشت و نگهداری از درخت فراخواند.
برچسب ها: کشت ، نهال ، خراسان شمالی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار