پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۱۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
پایین‌ترین هزینه ساعتی بکارگیری هر کارگر در بلغارستان با ۶.۵ یورو و بالاترین آن با ۴۵.۸ یورو در دانمارک است.


کارفرمایان در کشورهای اروپایی برای بکارگیری هر کارگر، ساعتی چقدر هزینه می‌کنند؟
متوسط هزینه هر ساعت بکارگیری یک کارگر(به جز بخش کشاورزی و خدمات دولتی) در کشورهای عضو اتحادیه از ۲۷.۷ یورو در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۸.۵ یورو در سال ۲۰۲۰ رسید.

به گزارش معاصرنیوز به نقل از یورونیوز، اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) با انتشار گزارشی اعلام کرد که در میان ۲۷ عضو این اتحادیه، پایین‌ترین هزینه ساعتی بکارگیری هر کارگر در بلغارستان با ۶.۵ یورو و بالاترین آن با ۴۵.۸ یورو در دانمارک ثبت شده است؛ ارقامی که نشان دهنده وجود شکاف قابل توجه در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

هزینه کار ساعتی افزون بر پرداخت دستمزد و پاداش و شمال سایر هزینه‌ها از جمله لباس، غذا، آموزش، بیمه و مالیات می‌شود که مطابق گزارش یورواستات به طور متوسط سهم ۲۴.۵ درصدی در کل هزینه ساعتی هر کارگر شاغل در اتحادیه اروپا دارد.

گزارش یورواستات نشان می‌دهد که متوسط هزینه ساعتی بکارگیری هر کارگر در ۱۹ کشور حوزه پولی یورو از اتحادیه اروپا بالاتر است؛ به طوری که این رقم در سال ۲۰۱۹ در این منطقه ۳۱.۴ یورو بوده که در سال ۲۰۲۰ به ۳۲.۳ یورو رسیده است.

هزینه ساعتی کار در همه کشورهای عضو منطقه یورو به جز مالت(منفی ۴.۷ درصد)، قبرس و ایرلند (هر کدام منفی ۲.۷ درصد) افزایش یافته و بیشترین افزایش در پرتغال با ۸.۶ درصد گزارش شده است. در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در منطقه یورو حاضر نیستند نیز هزینه کار ساعتی تنها در کرواسی(منفی ۱ درصد) کاهش یافته و بالاترین افزایش نیز با ۷.۹ درصد در مجارستان ثبت شده است.

بخشی از افزایش هزینه کار ساعتی در اتحادیه و منطقه یورو ناشی از اعطای یارانه‌های دولتی برای کمک به بیکاری موقت کارگران و کاهش ساعت کار آنها در دوران شیوع ویروس کرونا بوده است.

برچسب ها: کارگران ، اروپا ، دستمزد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار