پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۰۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵

عباس عراقچی ضمن اعلام سازنده بودن نشست کمیسیون برجام در وین اعلام کرد هر گونه توافق در خصوص آزادسازی یک میلیارد دلار از پول ایران در ازای توقف غنی‌سازی ۲۰ درصد را رد می‌کند.

به گزارش معاصرنیوز به نقل از دویچه وله، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام گفت دور نخست مذاکرات برجام در وین سازنده بوده است.

این مقام ایرانی در نشست خبری با شبکه "پرس تی‌وی" افزود: «هر گونه توافق در خصوص آزادسازی یک میلیارد دلار از پول ایران در ازای توقف غنی‌سازی ۲۰ درصد را رد می‌کنیم.»
به گفته عراقچی، گفت‌وگوهای کارشناسی در خصوص رفع تحریم‌ها و اقدامات برجامی ایران ادامه پیدا خواهد کرد.

او خبر داد که مذاکره‌کنندگان در وین خواهند ماند تا جلسه دیگری را در روز جمعه ۹ آوریل در خصوص برجام داشته باشند.

عباس عراقچی شامگاه دوشنبه وارد وین شد و بلافاصله مذاکرات مقدماتی خود را با شرکت‌گنندگان در نشست مشترک آغاز کرد. او دوشنبه شب با رئیس هیئت نمایندگی چین و صبح سه‌شنبه با رئیس هیئت نمایندگی روسیه مذاکره کرد.

هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی در وین را نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف، از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی همراهی می‌کنند و برخی ناظران همین مسئله را نشانه‌ بالا بودن احتمال دست یافتن به یک راه حل برای برون‌رفت از بن‌بست کنونی ارزیابی کرده بودند.

ایران قبلا اعلام کرده بود که تنها بعد از لغو کامل تحریم‌های آمریکا و راستی‌آزمایی آن، به تعهدات هسته‌ای خود باز خواهد گشت.
جمهوری اسلامی همچنین مخالفت خود را با لغو تدریجی تحریم‌ها اعلام کرده است.

برچسب ها: تحریم ، غنی سازی ، برجام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار