حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
آخرین اخبار
November 18 2018-يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
کد خبر: ۲۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
»
رئیس هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه گفت: غار جوجار با عمق ۸۱۰ متر و طول ۲۲۰۰ متر به‌عنوان عمیق‌ترین غار کشور در ضلع شرقی قله پرآو کشف شد.

اخبار معاصر: بهمن مشتکوب در کرمانشاه، اظهار داشت: با اعزام گروه اکتشافی 21 نفری از سراسر کشور به کرمانشاه غار جوجار به عنوان عمیقترین غار کشور کشف شد.

رئیس هیات کوهنوردی استان کرمانشاه با بیان اینکه غار پرآو قبل از کشف غار جوجار عمیقترین غار کشور بوده است، افزود: امروز پس از کشف غار جوجار، پرآو جای خود را به جوجار داده تا این غار به عنوان عمیقترین غار کشور شناخته شود.

مشتکوب با اشاره به مسیر سخت و طاقت فرسای غاز جوجار گفت: به‌دلیل مسیر بسیار سخت و طاقت فرسای این غار گروه کاوش ادامه  کار اکتشاف را به سال آینده موکول کرده است و امیدواریم این غار تا انتها کشف شود.

وی با بیان اینکه غار پرآو توسط گروه انگلیسی کشف شد، افزود: در حال حاضر به کمک گروه‌های اکتشافی حرفه‌ای کشور غارها کشف می‌شوند و تلاش برای کشف همه غارهای استان در حال انجام است.

                                                                    

انتهای پیام /

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: