حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
کد خبر: ۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
توسط محققان ایرانی محقق شد؛
یک شرکت دانش بنیان ایرانی سیستم ردیاب خودرویی را ساخته است که امکان موقعیت سنجی خودرو را برای کاربران به صورت آنلاین فراهم می کند.

اخبار معاصر: هادی بهروز فر، مدیر فروش ردیاب خودرو گفت: امروزه با رشد صنعت حمل و نقل و با افزایش اهمیت بهینه سازی هزینههای سازمانی شاهد بروز نیازهای جدید در حوزه مدیریت منابع و امنیت حمل و نقل هستیم.

امکان ردیابی خودرو به صورت آنلاین

وی با بیان اینکه مدیران شرکت ها و سازمان ها به دنبال راهکارهای مفید به منظور کاهش اتلاف منابع و افزایش سود آوری تحت نظارت خود هستند ، افزود: از سوی دیگر نیروهای انسانی و ماشین آلات در حال حرکت سازمان بخش مهمی از منابع سازمان ها به شمار می روند که قیمت عمده ای از هزینه های عملیاتی سازمانی را در بر دارند.

وی عنوان کرد: به همین دلیل سیستم رد یاب خودرو را با هدف برطرف کردن مشکلات ناشی از عدم نظارت بر منایع خارج از سازمان مانند خودرو ها و اشخاص تهیه کردیم.

به گفته بهروز فر، با بهره گیری از سیستم جامع رد یاب، در جهت کنترل لحظه ای موقعیت یا گزارش گیری از نحوه تردد خودرو ها در مدت زمان کوتاه استففاده می شود تا به مدیریت بهینه منابع، امنیت محموله، مدیریت سوخت و مصرف انرژی و در نتیجه بهینه سازی هزینه ها و افزایش سودآوری اهمیت داده شود.

وی افزود: به طور کلی می توان گفت سازمان هایی که دارای ناوگان حمل و نقلی یا ناوگان های توزیع هستند به نحوی از کاربران این محصول به شمار می روند.

بهروز فر تاکید داشت: همچنین شرکت های حمل و نقل مسافربری، کارخانجات تولید کننده، تاکسیرانی و اتوبوسرانی، تاکسی تلفنی، سرویس مدارس، آتش نشانی، اورژانس، نیروهای انتظامی و... می توانند کاربران اصلی این سیستم باشند.

وی خاطرنشان کرد: این سیستم ترکیبی از نرم افزار و سخت افزارهای تولید داخل است که با استفاده از فناوری ماهواره ای «جی پی اس» امکان ردیابی متحرک ها را با هدف اطلاع یافتن از موقعیت ها آنها و امکان پذیر ساختن مدیریت بهینه آنهارا فراهم میکند.

بهروز فر با بیان اینکه به راه اندازی این سیستم موقعیت خودرو ها از طریق یک مرکز عملیاتی قابل دسترس است، یادآور شد: مسئولین سیستم می توانند محل دقیق متحرک و اطلاعات جغرافیایی و اطلاعات جانبی مانند جهت حرکت، میزان توقف سرعت، مسافت طی شده و حتی ارتفاع آن را به صورت دقیق بر روی نقشه کاربر نشان دهد.

وی درباره مزایای این سیستم گفت: امکان ردیابی آنلاین و نمایش موقعیت جغرافیایی روی نقشه، امکان مکالمه صوتی مدیر با راننده، امکان اعمال محدودیت بر تردد متحرک با تعریف مناطق خاص، امکان ارسال فرامین به دستگاه مانند خاموش کردن موتور خودرو از راه دور از مزایای این سیستم هستند.

این مدیر شرکت دانش بنیان از تشخیص خودکار توقف دستگاه و عدم ارسال اطلاعات جهت کاهش هزینه اعتبار سیم کارت، امکان ذخیره اطلاعاتی مکانی بر روی حافظه جانبی دستگاه به عنوان دیگر مزایای این سیستم نام برد.

سیستم ردیاب خودرو ثبت اختراع شده است و دارنده تاییدیه فنی از پلیس راه کشور است.

انتهای پیام/

منبع: مهر


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار