حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
کد خبر: ۵۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۶
جلسه فوق‌العاده شورای پول و اعتبار؛
گزارش منابع مطلع خبری از جلسه فوق العاده عصر امروز سه شنبه شورای پول و اعتبار و تعیین تکلیف کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در این جلسه حکایت دارد.

اخبار معاصر: جلسه فوق العاده شورای پول و اعتبار ساعت ۱۷ امروز سه شنبه در بانک مرکزی با حضور اعضا برگزار می شود، این در حالی است که هفته گذشته بخش اول بسته تسریع رونق اقتصادی در جلسه این شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در جلسه امروز هم بخش دیگری از این سیاست‌ها مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.

تعیین تکلیف نرخ سود بانکی؛ امروز/ نرخ سود چند درصد کاهش می‌یابد؟

یک عضو شورای پول و اعتبار از احتمال ادامه بررسی نرخ سود بانکی در جلسه امروز این شورا خبرداد و گفت: در این جلسه به احتمال زیاد این موضوع نهایی می شود و یک تصمیم گیری برای کاهش نرخ سود بانکی حاصل خواهد شد.

در همین حال، اعضای دولتی شورای پول و اعتبار از جمله وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، رئیس سازمان مدیریت و حتی رئیس کل بانک مرکزی به عنوان رئیس شورای پول و اعتبار بر کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم متفق القول هستند.

همچنین در هفته های اخیر حسن روحانی رئیس جمهور هم بر کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم تاکید کرده است.

آخرین نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی (دوازده ماهه منتهی به شهریورماه ۹۴) ۱۵.۱ درصد و نرخ سود تسهیلات بانکی ۲۰ درصد است، بنابراین با توجه به خواسته چهار عضو اصلی شورای پول و اعتبار مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم و لحاظ کردن کارمزد ۲ تا ۳ درصدی برای بانک‌ها، پیش بینی می شود نرخ سود بانکی تا حدود ۱۷ تا ۱۸ درصد کاهش یابد.

البته مرکز آمار ایران نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۹۴ را ۱۳.۳ درصد اعلام کرده، این در حالی است که نرخ تورم سالیانه شهریور ۱۳.۶ درصد اعلام شده بود.

انتهای پیام/

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار