آخرین اخبار ، تحولات ، چالش ها و تحلیل های اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی را در پایگاه خبری - تحلیلی معاصر بخوانید/ با ما باخبر شوید        
کد خبر: ۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
رئیس شورای هماهنگی کاروان های حسینی در استان دیالی از آغاز انتقال طولانی ترین پرچم امام حسین(علیه السلام) در جهان از بعقوبه به سمت کربلای معلی خبر داد.

اخبار معاصر: به نقل از السومرية نيوز، «علی احمد طاهر» رئیس شورای هماهنگی کاروان های حسینی در استان دیالی به السومریه نیوز گفت: مراسم انتقال طولانی ترین پرچم حسینی در جهان با حضور گسترده مردم از بعقوبه به سمت کربلا معلی انجام می شود.

آغاز انتقال طولانی ترین پرچم«یا حسین» در جهان از دیالی به سوی کربلا

طاهر تاکید کرد: دوهزار و 500 نفر از طیفها و گروههای مختلف جامعه مأموریت انتقال طولانیترین پرچم لبیک یا حسین(ع) در جهان که ۲۰۰۰ متر طول دارد را به کربلا برعهده خواهند داشت.

وی افزود: این پرچم بی نظیر قرمز رنگ به طول دو هزار متر و عرض نزدیک به یک متر است و عبارت « لبیک یا حسین(ع)» برای آن نوشته شده است.

طاهر ادامه داد: مشارکت همه طیف ها و اقشار دیالی در انتقال پرچم امام حسین(علیه السلام) بیانگر همبستگی ملی با انقلاب و سیره سرور آزادگان جهان است که با تندروی وطرح تقسیم مخالف است.

محفل ها و هیئت های دینی مختلف از چند هفته پیش مقدمات طرح انتقال طولانی ترین پرچم امام حسین(علیه السلام) در جهان را از بعقوبه به کربلای مقدس در مراسم اربعین حسینی آماده کردند.

گفتنی است، زیارت اربعین یکی از مهم‌ترین زیارت‌ها نزد شیعیان است، شیعیان از استان‌های جنوبی و مرکزی عراق به صورت فردی و گروهی با آغاز ماه صفر با پای پیاده راهی کربلای معلی می‌شوند؛ این در حالی است که گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌های عراق نیز از شیعیان کشورهای مختلف عربی و اسلامی برای شرکت در مراسم اربعین امسال استقبال می‌کند.

انتهای پیام/


منبع: شبستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار