حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۷۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷
آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه مردم عربستان از حکام عقب‌افتاده سعودی جدا خواهند شد، گفت: آل‌سعود دولت قرون وسطایی، شاهنشاهی و عقب‌افتاده‌ترین دولت در زمان ما است.
اخبار معاصر : آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت نماز جمعه امروز تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی، اظهار داشت: این نامه شامل دو محور می‌شود که محور اول ایدئولوژی دینی و محور دوم نیز ایدئولوژی سیاسی است.

وی افزود: ادیان الهی برای هدایت اقوام فرستاده شدند، اما دین اسلام یک تازگی داشت و برای قوم و ملت خود نیامده بود، بلکه برای روشنگری انسان‌ها آمد، دین اسلام را دین انسانیت است، جامعه اسلامی و ملت اسلام پیرو دینی هستند که همه انسان‌ها را به سوی خود دعوت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تأکید کرد: غرب دچار تناقض شده است، آنان از یک طرف از تروریسم دولتی (رژیم صهیونیستی) حمایت می‌کنند از طرف دیگر به تروریست‌ها داعش کمک می‌کنند و از سوی دیگر هم می‌گویند ما با ترویست‌ها مخالفیم، شرایط امروز دنیا برای اسلام نفع و برای سردمداران غربی خسارت به دنبال دارد.

وی افزود: یکی از منافع اسلام از شرایط امروز جهان این است که موجب بیداری جهانی می‌شود، مردم از این تضاد آگاه می‌شوند و می‌فهمند چه خبر است، جامعه بشری 7.5 میلیارد جمعیت دارد، حامیان تروریست‌ها در دنیا از 100 میلیون نفر در جهان تجاوز نمی‌کند، بنابراین ملت‌ها با حامیان تروریست‌ها مخالفند و از صف آنان جدا خواهند شد، ملت‌ها وقتی می‌فهمند دولت‌هایشان از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، خودشان از دولتمردانشان جدا می‌شوند.

امامی‌کاشانی یادآور شد: خود مردم عربستان هم از حکام عقب‌افتاده سعودی جدا می‌شوند و این یک واقعیت است، جدا شدن از قدرت‌های فاسد و به وجود آمدن بیداری در سطح جهان منافع اسلام در شرایط امروز دنیاست.

وی تأکید کرد: دولت عراق مراسم اربعین حسینی را با حضور 26 میلیون زائر از 50 کشور دنیا با 17 هزار موکب اداره می‌کند با اینکه حتی دشمن این مراسم عظیم را تهدید کرده است، اما مقایسه کنید دولت سعودی که دولت قرون وسطایی و شاهنشاهی و البته عقب‌افتاده‌ترین دولت در زمان ماست با 2 میلیون زائر چه بساطی در منا به راه انداخت.

وی ادامه داد: دنیا باید بیدار شود، جوانان هوشیار شوند و رابطه درستی با دین اسلام برقرار کنند و با این دین تعامل داشته باشند، تعاملی صریح و گفتمانی درست.

امامی کاشانی یادآور شد: دین اسلام در آینده جهانی خواهد شد و آنچنان امنیت برقرار خواهد شد که در روایات آمده در حکومت امام مهدی (عج) اگر یک زن جوان شب تاریک از شرق دنیا به غرب دنیا سفر کند در امنیت کامل است.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: