حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
پس از آیات علوی گرگانی،سیفی مازندرانی و دیباجی اصفهانی؛
آیت‌الله احمد بهشتی گفت:‌ در مورد اجتهاد اشخاصی که برای مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند نظر شورای محترم نگهبان مطاع و متبع است.
اخبار معاصر: آیت‌الله احمد بهشتی گفت:‌ در مورد اجتهاد اشخاصی که برای مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند نظر شورای محترم نگهبان مطاع و متبع است.

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کرد

در پی مطرح شدن نام آیت‌الله احمد بهشتی مبنی بر تایید اجتهاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی، دفتر ایشان اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

حضرت آیت‌الله دکتر احمد بهشتی روز دوشنبه 21 دی‌ماه 1394 پیرامون خبری که به نقل از ایشان پیرامون اجتهاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی در رسانه‌ها منتشرشده اعلام کردند: «در مورد اجتهاد اشخاصی که برای مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند نظر شورای محترم نگهبان مطاع و متبع است.»

گفتنی است کانال رسمی حجت الاسلام سیدحسن خمینی، نام برخی علما - از جمله آیت الله احمد بهشتی - را به عنوان کسانی که تایید کننده صلاحیت علمی حسن خمینی هستند، درج کرده بود که تاکنون برخی علمای نام برده شده چنین ادعایی را تکذیب کرده اند.

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کردتکذیب تأیید اجتهاد حسن خمینی توسط آیت‌الله سیفی مازندرانی

فقیه و مدرس حوزه علمیه قم تأیید اجتهاد سیدحسن خمینی برای نامزدی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری توسط خودش را رد کرد.

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کرد

 آیت‌الله علی‌اکبر سیفی مازندرانی فقیه و مدرس حوزه علیمه قم  خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر تأیید اجتهاد حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی برای نامزدی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری توسط خودش را رد کرد و گفت: اینجانب در ارتباط با نامزدهای مجلس خبرگان، اساساً اجتهاد هیچ‌کس را تأیید نکردم و هرگونه نسبتی در این باره به این حقیر، خلاف واقع است.

وی درباره اهمیت مجلس خبرگان رهبری در شرایط امروز کشور، افزود: تعیین رهبری فقیه، عادل و شجاع و دارای شرایط افتاء و قیادت به‌عهده خبرگان رهبری است که این موضوع بسیار اهمیت دارد و هیچ نهادی در جمهوری اسلامی چنین اهمیتی ندارد.

فقیه و مدرس حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز تنها قدرت و عاملی که می‌تواند در برابر زیاده‌طلبی‌های آمریکا، صهیونیزم و فتنه‌گران در بیان و کلامشان بایستد، خبرگان رهبری است، اظهار داشت: براساس شواهد، مشخص است که سران فتنه از آن مبنا و فکر باطل و اقدامات سال 88، دست نکشیده‌اند.

وی افزود: مردم برای مقابله با هرگونه تهدید و فتنه‌ای به ولی امرشان سر سپرده‌اند و جان بر کف مطیع نایب امام عصر(عج) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند و هیچ جریان و قدرتی نمی‌تواند در برابر توفان اطاعت مردم از ولی امر دوام بیاورد.

آیت‌الله سیفی مازندرانی در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت مجلس خبرگان رهبری امروز برای نظام بیش از هر زمان دیگری برای کسانی که ذره‌ای شمّ سیاسی داشته باشند، معلوم است.


آیت‌الله ممدوحی خبر تأیید اجتهاد سیدحسن خمینی توسط خود را تکذیب کرد.

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کرد

آیت‌الله حسن ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر تأیید صلاحیت علمی حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی از سوی خود، ضمن تکذیب این خبر اظهار داشت: بنده هیچ وقت این کار را نکرده‌ام و این تحریف و دروغ محض است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بنده هیچ‌گاه هم‌درس و هم‌بحث سید حسن نبوده و سی‌دی‌ و فایل‌های صوتی ایشان را هم ندیده‌ام، گفت: بنده گفته‌ام هر کسی بخواهد اجتهاد فردی را تشخیص دهد، باید یا از وی امتحان بگیرد و یا نوشته‌هایش را کسانی که اهل این کار هستند، دیده و تأیید کنند.


آیت‌الله دیباجی‌اصفهانی هم تایید صلاحیت ‌حسن خمینی را تکذ‌یب کرد

یکی از اساتید حوزه علمیه گفت: تایید صلاحیت علمی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی بر عهده فقهای شورای نگهبان است.

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کرد

در پی مطرح شدن نام آیت‌الله دیباجی اصفهانی مبنی بر تایید اجتهاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی، دفتر ایشان اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

حضرت آیت‌الله سیدمحمدتقی دیباجی اصفهانی روز یکشنبه 20 دی ماه 1394 در پاسخ به سئوال خبرنگار مجله حریم امام(ره) درباره اجتهاد حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی فرمودند: «ضمن احترام به ایشان که از منسوبین بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) هستند، تایید صلاحیت ایشان طبق قانون اساسی بر عهده فقهای محترم شورای نگهبان است.»

آیت‌الله بهشتی هم تایید صلاحیت علمی سید حسن خمینی را تکذیب کردانتهای پیام/

 منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: