حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس ساعت قیمت‌های متفاوتی وجود دارد که این ساعت‌ها از 6:30 تا 10 صبح، از 10 تا 2 بعدازظهر و از 2 تا 5 عصر است.
جزئیات لایحه آرم طرح ترافیک سال 95اخبار معاصر: رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس ساعت قیمت‌های متفاوتی وجود دارد که این ساعت‌ها از 6:30 تا 10 صبح، از 10 تا 2 بعدازظهر و از 2 تا 5 عصر است.

قبال شاکری درباره لایحه آرم طرح ترافیک در سال آینده اظهار داشت: در حال حاضر در شورای شهر تهران زمان رسیدگی به لوایحی است که باید بر اساس آن عوارض و تعرفه‌های لازم برای سال آینده تصویب شود.

وی افزود: این لایحه از قبل از نیمه بهمن ماه تعیین و تکلیف و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ می‌شود.

شاکری بیان داشت‌: آرم‌های طرح ترافیک نیز جزو عوارض و تعرفه‌هایی محسوب می‌شود که در لایحه ارائه شده به آن پرداخته خواهد شد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر این اساس مجوز طرح ترافیک مبالغ و هزینه‌های آن در جلسات بعدی مشخص خواهد شد. در کمیسیون عمران تعیین نرخ عوارض و ورود به محدوده طرح ترافیک مطرح شده است.

وی بیان داشت: در این لایحه نکته بسیار مهمی وجود دارد که آن نیز این است که شهروندان می‌توانند میزان استفاده از طرح ترافیک سالانه خود را مشخص کنند و به همان میزان برای آرم طرح ترافیک هزینه کنند و دیگر لازم نیست برای تمامی روزهای سال آرم خریداری شود.

شاکری با اشاره به اینکه در راستای ساماندهی و کاهش سفرهای درون‌شهری این اتفاق صورت گرفته است،‌گفت: برای ورود به طرح ترافیک بر اساس ساعت قیمت‌های متفاوتی وجود دارد که از ساعت 6:30 تا 10 صبح از 10 تا 2 بعدازظهر و از 2 تا 5 عصر است.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: بستگی دارد که متقاضیان در چه بازه زمانی قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند که بر همان اساس باید هزینه آن را بپردازند.

شاکری گفت:‌از ساعت 2 تا 5 عصر کمترین هزینه و از ساعت 6:30 تا 10 صبح بیشترین قیمت آرم طرح ترافیک است.

وی افزود: بر اساس سال تولید خودرو نیز قیمت طرح ترافیک متفاوت است و بر این اساس خودروهای صفر تا 5 سال، 5 تا 10 سال و 10 تا 20 سال عوارض ورودی آنها فرق می‌کند و هر چقدر سن خودرو بالاتر باشد هزینه عوارض نیز بیشتر خواهد شد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: هزینه نرخ پایه برای خودروها از جمله حمل و نقل عمومی، کامیون‌ها، کامیونت‌ها، خودروهای دولتی و پلاک‌شخصی متفاوت است.

شاکری درباره طرح ترافیک خبرنگاران نیز اظهار داشت: کمترین نرخ پایه مربوط به خبرنگاران است که یک دهم قیمت پایه است.

انتهای پیام/منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: