حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
قانون مصوب کنگره آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت روادید بر اتباع ایرانی و کسانی که به کشورمان سفر کرده‌اند از امروز اجرایی شد.
اخبار معاصر : به نقل از بی‌بی‌سی، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که قانون تازه محدودیت روادید آمریکا از امروز (پنجشنبه) اجرایی شده است.

طبق این قانون جدید، شهروندان 38 کشور جهان که قبلا برای سفر به آمریکا به اخذ روادید نیاز نداشتند، اگر در پنج سال گذشته به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشند باید برای سفر به آمریکا تقاضای دریافت روادید کنند. شهروندان این چهار کشور هم حتی اگر تابعیت اروپایی داشته باشند، باید برای رفتن به آمریکا روادید دریافت کنند.

بر اساس بیانیه‌ وزارت خارجه آمریکا، این مقررات شامل همه شهروندان دو تابعیتی این چهار کشور می‌شود، چه در پنج سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند و چه سفر نکرده باشند.

آمریکا با 38 کشور جهان قراردادی برای معافیت از گرفتن روادید دارد اما براساس این قانون که اخیرا در کنگره تصویب شد و به امضای رئیس جمهوری آمریکا رسید، شهروندان این کشورها که از تاریخ یکم مارس سال 2011 به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند، نمی‌توانند بدون داشتن روادید به آمریکا بروند. شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا نیاز به اخذ روادید دارند.

بر اساس مقررات تازه، این شهروندان باید از طریق سفارت و کنسولگری‌های آمریکا اقدام به اخذ روادید کنند. در همین رابطه اعلام شده است که در موارد ضروری مانند سفرهای تجاری، پزشکی و یا انسان‌دوستانه، مقامات آمریکایی روند صدور روادید را تسریع خواهند کرد.

مقررات تازه برای افرادی که به دلایل دیپلماتیک و یا ماموریت نظامی و در خدمت کشورهای شامل معافیت از اخذ روادید برای آمریکا، به ایران، عراق، سودان و سوریه رفته‌اند، اعمال نخواهد شد.

در همین حال همچنین بر اساس مقررات تازه از امروز (پنجشنبه) مسافرانی که برگه معتبر سفر ورود به آمریکا (موسوم به "استا") را دارند و یا قبلا گفته‌اند که دارای ملیت دوگانه از کشورهای شامل مقررات تازه را دارا هستند، برگه جواز "استا"ی آنها دیگر اعتباری ندارد.

این مقررات بخشی از قانونی است که اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در کنگره تصویب شد و به امضای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، رسید. آمریکا ادعا می‌کند که هدف اصلی این طرح جلوگیری از ورود اروپایی‌های افراطی‌شده‌ای است که عضو داعش شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
برچسب ها: آمریکا ، روادید ، ایران ، عراق ، معاصر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: