حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
شمخانی حضور احتمالی پیاده نظام کشورهای منطقه بدون رضایت دولت قانونی سوریه را تصمیمی مداخله گرایانه و بسیار خطرناک و بازگشت به عقب دانست.

اخبار معاصر : آلکسیس چیپراس نخست‌وزیر یونان عصر دوشنبه با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به زمینه‌های مساعد گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، انرژی، گردشگری و کشتیرانی در دوره پسابرجام تاکید کرد: یونان به عنوان عضو اتحادیه اروپا می‌تواند نقش مهمی در پایبندی طرف‌های غربی نسبت به اجرای تعهداتشان در برجام داشته باشد.

وی افزود؛ جمهوری اسلامی ایران سقفی در همکاری‌ها و تلاش‌ها برای ارتقاء روابط دوجانبه با یونان قائل نیست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت؛ یونان در خط مقدم مواجهه با پدیده آوارگان سوری و عراقی بوده و مشکلات امنیتی و اقتصادی متعدد ناشی از آن را که به دلیل سیاست‌های حمایتی اشتباه برخی کشورهای منطقه‌ای و متحدان غربی آنها در پشتیبانی از تروریسم تکفیری رخ داده به وضوح لمس می‌کند.

وی با اشاره به اظهارات غیرمعقول از سوی برخی کشورهای منطقه در خصوص اعزام نیروی زمینی به سوریه افزود: اگرچه هیچ تناسبی بین توانمندی‌های نظامی این کشورها با ادعاهای مطرح شده وجود ندارد، لیکن حضور احتمالی پیاده نظام کشورهای منطقه بدون رضایت و خواست دولت قانونی سوریه، تصمیمی مداخله گرایانه و بسیار خطرناک است که تبعات امنیتی آن برای تمام کشورهای منطقه و از جمله اروپا قابل محاسبه نخواهد بود.

دریابان شمخانی خاطرنشان کرد: پس از چندین دور گفت‌وگو و تجربه 4 سال جنگ خانمانسوز، صحبت مجدد از اعزام نیروی نظامی برای حمایت از تروریست‌های شناسنامه دار به معنی بازگشت به عقب و نادیده گرفتن تمام تلاش‌های انجام شده برای پایان بحران است.

نماینده مقام معظم رهبری با تقبیح به کارگیری استاندارد دو گانه در مقابله با تروریسم تصریح کرد: بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و برقراری آرامش و ثبات در این کشور تنها با مذاکره سوری - سوری برای تحقق اراده و خواست مردم این کشور فراهم خواهد شد.

آلکسیس چیپراس نخست‌وزیر یونان نیز با اشاره به سوابق دیرینه و تمدنی همکاری بین دو کشور گفت: به دنبال افزایش سطح روابط اقتصادی بین دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های متعدد پیش رو هستیم.

وی افزود: یونان با قطعنامه‌های مربوط به حقوق بشر در سوریه مخالفت کرد و این مسئله نشان دهنده سیاست مستقل یونان و شناخت بیشتر نسبت به تحولات و شرایط این بحرانی در این کشور است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
برچسب ها: شمخانی ، یونان ، عربستان ، معاصر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: