حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۸
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به اظهارات اخیر یونسی درباره احتمال کنار رفتن عارف به نفع لاریجانی در ریاست مجلس دهم گفت: یونسی وکیل من نیست.
اخبار معاصر : محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و کاندیدای مجلس دهم عصر امروز در حاشیه حضورش در دانشگاه علامه‌طباطبایی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات اخیر یونسی درباره احتمال کنار رفتن عارف به نفع لاریجانی در صورت حضور هر دو در مجلس دهم برای جایگاه ریاست مجلس، اظهار داشت: کسی از طرف من اصولا وکالت ندارد.

وی افزود: تا ترکیب مجلس مشخص نشود بحث درباره ریاست مجلس بحث حاشیه‌ای است، لذا باید ببینیم چه فراکسیونی اکثریت را به دست می‌آورد و سپس بنشینیم درباره این موضوع صحبت کنیم.

عارف در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اظهارات محتشمی‌پور درباره فعالیت کرباسچی در مرکز فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اینکه آیا این مسئله با مخالفت اصلاح‌طلبان با فساد در تضاد نیست؟ گفت: شما از کجا می‌دانید ایشان فعالیت دارد. آقای محتشمی‌پور اشتباه کردند، تمام احزاب اصلاح‌طلب در مجمع اصلاح‌طلبان عضو دارند و حزب کارگزاران نیز عضوی از این مجمع است و در شورا نماینده‌ای دارد که از طرف آنها رای می‌دهد که نماینده آنها آقای طاهرنژاد است.

وی گفت: آقای مرعشی نماینده کمیته راهبری هر چند از حزب کارگزاران است، اما نمایندگی کارگزاران را در مجمع ندارد.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما اعلام کردید با اصول‌گرایان ائتلاف نمی‌کنید، اما چند نفر از اصول‌گرایان مانند جلالی و نعمتی در لیست شما قرار دارند، گفت: این افراد به عنوان اصول‌گرا در لیست ما نیستند، بلکه حامیان دولت را نمایندگی می‌کنند.

عارف ادامه داد: قرار نیست ما دخالت کنیم که حامیان دولت را چه کسی نمایندگی می‌کند، همان‌طور که آنها نیز در کار ما دخالت نکردند و لذا ما روی همه اعضای لیست تعصب داریم.

وی اضافه کرد: پس از بحث‌های صورت گرفته با حامیان دولت به یک لیست اجماعی رسیدیم که انشاءالله این لیست اجماعی با عنوان اعتدال و اصلاحات در مجلس هم به عنوان اکثریت حضور پیدا خواهد کرد.
منبع: تسنیم
برچسب ها: عارف ، جلالی ، نعمتی ، معاصر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: